موزه شهید رئیسعلی دلواری نیازمند توجه بیشتر است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرضا عالی پور شامگاه پنجشنبه در بازدید از موزه سردار زاوان اظهار داشت: موزه و خانه سردار زاوان شهید رئیسعلی دلواری نماد شجاعت و استعمار است. گیج کننده توجه بیشتر در استان ها و کشور لازم است.

وی گفت: برگزاری کنگره شهید رئیسعلی در دلوار با حضور مقامات عالی کشوری را می توان فرصت مغتنمی برای معرفی فرهنگ مقاومت و شهادت به مردم استان بوشهر به ویژه تنگستان و علاوه بر آن دانست. رونق، توسعه و پیشرفت دلوار را می توان به طور خاص دید و جایگاهی برای معرفی مهارت های اداره دلوار داد.

فرماندار دلوار گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده در کنگره، مراسم های متعددی در موزه و در سطح ادارات برگزار می شود که مهمترین آن سخنرانی دکتر قالیباف رئیس شورای اسلامی کشور و موزه و موزه شهید رئیسعلی دلواری.

وی مکان موزه شهید رئیسعلی دلواری را مکان مقدسی دانست و گفت: با درایت و تدبیر و نوید قدردانی میراث فرهنگی و گردشگری در استان است. استاین مجموعه برای مردم و بازدیدکنندگان بهبود یافته است و می تواند شاهد غنای محتوای آن و همچنین مرمت و مرمت خاص و زیبا باشد.

موزه و خانه شهید رئیسعلی دلواری نماد رشادت و ایستادگی در برابر استعمار مردم قهرمان جنوب است و لازم است این موزه پایگاهی برای معرفی فرهنگ ایثار و شهدای این مرز و بوم باشد. . .

در ادامه روند برگزاری کنگره شهید رئیسعلی، فرماندار دلوار، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شهردار و رئیس شورا از موزه سردار جنوب بندردلوار بازدید کردند.