موافقت آمریکا با فروش بالگردهای شینوک به مصر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه ای از موافقت وزارت خارجه این کشور با قرارداد فروش تسلیحات نظامی به مصر خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که وزارت خارجه این کشور با قرارداد احتمالی فروش تسلیحات نظامی به مصر موافقت کرده است.

پنتاگون این قرارداد را شامل فروش بالگردهای شینوک و تجهیزات مرتبط به ارزش ۲.۶ میلیارد دلار عنوان کرد.

وزارت دفاع آمریکا افزود که دولت مصر درخواست خرید ۲۳ بالگرد از نوع «سی – اچ – ۴۷ اف – شینوک» را از این کشور داشته است.

این در حالی است که پیش از این هم اعلام شده بود دولت آمریکا تسلیحات نظامی به ارزش نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار را در اختیار مصر می گذارد.

میدل ایست آی گزارش داد که دولت آمریکا قرار است تسلیحات نظامی به ارزش نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار را در اختیار مصر بگذارد.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا به کنگره این کشور اطلاع داد که فروش موشک های ضد تانک و سایر تجهیزات نظامی به ارزش ۶۹۱ میلیون دلار به مصر را تایید کرده است. محموله تسلیحاتی جدید آمریکا به مقصد مصر در صورت تکمیل، شامل ۵۰۷۰ موشک ضد تانک، ابزار، تجهیزات و خدمات آموزشی خواهد بود.

در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت دفاع آمریکا آمده بود که این تسلیحات به مصر کمک می کند تا ذخایر موجود خود را ارتقا داده و آنها را برای عملیات های ضد تروریستی و امنیت مرزی بکار گیرد.پنتاگون هدف از فروش تسلیحات جدید به مصر را کمک به بهبود امنیت متحد اصلی غیرناتو خود، که همچنان یک شریک استراتژیک مهم در خاورمیانه است، عنوان کرد.