منطقه دورافتاده نایسر به زودی شهری می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر از سنندج، اسماعیل زارعی کوشا روز پنجشنبه در سومین جلسه هیئت برنامه ریختن و توسعه استان گفت: با وجود پایین بودن امتیاز اعتباری در استان کردستان، با تغییر شاخص های موجود اتفاق خاصی نیفتاده است.

وی افزود: شاخص ها و عناصر زیادی وجود دارد، باید از فرمول های علمی برای تدوین شاخص ها استفاده شود و همه معیارها در نظر گرفته شود.

استاندار کردستان در گفتگو با اعضای پرسشنامه اسلامی گفت: در نظر گرفتن و تعریف مناطق وجود ندارد و در سنندج فقط محله ها بسیار مهم است. کالاترزان محدوده ناموجود تعریف نشده است و آن این است که اگر منطقه در مرکز سنندج که محروم ترین منطقه استان است قرار گیرد باید بر اساس شاخص های موجود عدالت را رعایت کنیم.

زارعی کوشا تصریح کرد: تامین و تامین منابع از بخش خصوصی و جذب زیرساخت ها و اعتبارات وزارتخانه منوط به توسعه توانمندی های ما است و ورود جدی بر عهده مدیران اجرایی آن در استان است.

وی افزود: کمیته برنامه ریختن شهرستان و دبیر کمیته برنامه باید تشکیل شود ریختن شهر نماینده مدیریت و سازماندهی برنامه است ریختن بنابراین برای اشرافیت درون نظام و انجام وظایف قانونی، تمهیدات مدیریتی و برنامه نویسی خاصی لازم است. ریختن است.

استاندار کردستان اعلام کرد: سال گذشته در بحث بدهی سدها قوچم 340 میلیارد دلار از 56 سمت حقوقی استفاده شده است و در روابط بانکی از این مهارت استفاده شده است و باید با کنترل اعضای پرسشنامه اسلامی و مدیرکل بانک از این مهارت ها استفاده کنیم.

یک کشاورز مشتاق صحبت می کند نایسر وی خاطرنشان کرد و افزود: شهری منزوی مانند نایسر به ویژه، آنها باید در نظر گرفته شوند زیرا جمعیت آنها فراتر از چند مرکز شهر است.

وی افزود: با توجه به تجربه سایر استان ها باید بخشدار سنندج باشد. نایسر برای مدیریت بهتر با کنترل دستگاه های مختلف حرکت کنید و این حوزه می تواند از شرایط خارج شود شدی انتشار.

استاندار کردستان تاکید کرد: قطعا در آینده نایسر به عنوان یک شهر مستقل شناخته شود.

وی گفت: از نظر تامین آب و حل و فصل 169 شهر با طرح های عمرانی و برآورد 527 میلیارد تومانی و تشکیل جلسات فعال هستند. پيگيري كردن پروژه هایی در نقاط مختلف استان خواهیم داشت.

استاندار کردستان اعلام کرد: در 30 ماه آینده حداقل 169 شهر آبرسانی می شود و اپراتورها در بحث راهداری متعهد و فعال هستند.

استاندار کردستان با بیان اینکه گزارش اعتبار باید بنا به درخواست استاندار منتشر شود، گفت: جای تاسف است که در برخی موارد بدون اطلاع شهرستان و کمیته برنامه این توافق صورت گرفته است. ریختن شهر تغییر کرده است و این اتفاقات نباید بدون نظر و تایید رئیس کمیته برنامه رخ دهد. ریختن درخواست دادن.

زارعی کوشا به توانمندی های صندوق توسعه استان اشاره کرد و گفت: از محل صندوق توسعه و دادگستری و از محل تبصره 18 با دو هزار تومان و 200 میلیارد تومان باید طبق یک برنامه عادلانه و شفاف پیش برویم. .

وی افزود: با استفاده از این پول می توان بیش از 10 هزار میلیارد تومان وام دریافت کرد و امیدوارم اعتبار بانک ها از این محل صرف این پروژه بزرگ شود.

معاون دولت کردستان همچنین بر اجرای مصوبه سفر آتی ریاست جمهوری توسط سفارتخانه ها تاکید کرد و افزود: اولویت سفارتخانه ها تکمیل پروژه های با پیشرفت بیش از 50 درصد است.

شهرام ملکی یکی از چالش های استان را بحث شهری روستایی دانست و افزود: امیدواریم حوزه شهری مجزا باشد. نایسر شهر محسوب می شود و باید جوایز ویژه ای در حوزه امنیت و توسعه شهری در این منطقه در نظر گرفته شود تا برخی از شاخص ها در این منطقه توسعه یابد.