منطقه آزاد مهران نقش مهمی در توسعه استان ایلام ایفا می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا روز شنبه در دیدار دکتر سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با نماینده ولی فقیه در استان ضمن تشکر از همراهی خوب امام جمعه ایلام در امور استان و حضور اهتمام سردار محمد در استان برای شروع فعالیت مناطق آزاد مهران، گفت: منطقه آزاد مهران نقش مهمی در توسعه استان ایفا خواهد کرد.

وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر منطقه آزاد مهران ۷ هزار هکتار است، اضافه کرد: ۵ هزار هکتار آن آماده سند زنی است.

استاندار ایلام لازمه داشتن مدیرعامل منطقه آزاد مهران را منوط به تشکیل هیات مدیره منطقه آزاد مهران دانست و بیان کرد: در این راستا مصوب شدن اساسنامه در دولت ضرورت دارد و پس از تصویب اساسنامه، هیات مدیره تشکیل و پس از آن مدیرعامل مناطق آزاد مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با معاون حقوقی رییس جمهور رایزنی‌های برای تملک مناطق آزاد مهران انجام شده است، اظهار داشت: در این زمینه مقرر شده که صاحبان زمین‌ها این منطقه می‌تواند تولید داشته باشند ولی مالکیت آن از آن دولت است.

بهرام نیا در پایان گفت: آستان قدس رضوی آمادگی دارد ۱۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد مرکز خدماتی و رفاهی در مهران هزینه کند که این مهم با جدیت پیگیری می‌شود.