منتقد اصلی من هستم/ در قطر مشکل داشتیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، دران اسکاچ وی پس از بازگشت تیم ملی فوتبال به کشور در جمع خبرنگاران گفت: برای حفظ اردوی قطر مشکلات زیادی وجود دارد. سعی کردیم شرایط را بهتر کنیم تا بتوانیم در قطر کمپ بزنیم اما مشکلی داشتیم که کار را برایمان سخت کرد.

سرپرست تیم ملی فوتبال ایران درباره دیدار مقابل الجزایر توضیح داد: یک دیدار است. بدون بهانه، اما مشکلاتی که در آن اردو داشتیم واقعاً کار ما را سخت کرده بود. من واقعا از عملکرد در این بازی راضی نیستم.

وی ادامه داد: از نیمه اول راضی نبودم و در نیمه دوم کمی اشتباه داشتیم. به الجزایر تبریک می گویم، اما فکر می کنم ما به خودمان باختیم. باید بگویم برای برنامه بعدی فیفا دی از فدراسیون خواسته ام که تلاش خود را از امروز آغاز کند. امیدوارم از درس هایی که آموخته ایم به خوبی استفاده کنیم و دیگر فعالیت ها را تکرار نکنیم.

اسکاچ وی به برخی از مشکلات تمرینات در قطر نیز اشاره کرد و گفت: در اردوهای آماده سازی هم در آنجا مشکل داشتیم اما چشم انداز آینده. آن 15 روز واقعاً هیجان انگیز و هیجان انگیز بود و برای ما اتفاق خوبی بود.

وی در مورد صحبت های شخصی با برخی بازیکنان گفت: طبیعی است که یک مربی بخواهد با بازیکنانش صحبت کند.

اسکاچ وی در خصوص نقد تاکید کرد: باید بگویم اولین منتقد من بودم. ما در این بازی 5 بازیکن نداشتیم، دو نفر از آنها مدافعان نهایی بودند، اما می دانید که بازی دوستانه ای بود و فکر نمی کنم انتقاد زیادی وجود داشته باشد. نباید فراموش کنیم که سریع ترین صعود به جام جهانی را در تاریخ آسیا داشتیم.

او درباره استفاده از امید نورافکن در مقاله ای غیرکارشناسی گفت: «این تشخیص من است. اگر جای او بودید چه کسی را انتخاب می کردید؟ چند تمرین انجام دادم و تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم. زمانی که این تیم کمترین شانس را برای قهرمانی در جام جهانی داشت و به قطر صعود کردیم، تنها مربی من بودم. نمی‌خواهم بازیکنان را به صورت جداگانه نام ببرم. همه تیم ها زمانی که بردند شرکت کردند و وقتی شکست خوردند همه موفق بودند.

او درباره علت لغو بازی مقابل اروگوئه گفت: «برای من غیرمنطقی بود که 22 ساعت برای انجام یک بازی بروم. در این مورد، تنها چند روز در سفر از دست رفت. در برنامه ای که به فدراسیون دادم بهترین بازی ها با سخت ترین حریفان بود که ترجیح می دهند در جام جهانی با حریفانمان یکسان باشند. زمانی که اردوی کانادا برگزار شد من راضی بودم، چون دو بازی انجام دادیم و بازی سوم برگزار می شد. اگر قرار بود در کانادا بازی کنیم، با آن مخالفت می‌کردم. ساده است.