منبع دیپلماتیک: مصطفی الکاظمی به عربستان سعودی یکشنبه-مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، یک منبع دیپلماتیک در کشورهای حوزه خلیج فارس از سفر روز یکشنبه مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به عربستان سعودی خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک منبع دیپلماتیک در ریاض، پایتخت عربستان سعودی اعلام کرد که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز یکشنبه برای دیدار با شاهزاده از شهر جده در دریای سرخ بازدید می کند. بن سلمان و مقامات ارشد این کشور.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با خبرگزاری آلمان افزود که الکاظمی نتیجه سفر اخیر خود به ایران و مکان تهران را به اطلاع رهبر عربستان خواهد رساند.

این منبع دیپلماتیک همچنین گفت: پاسخ مثبت تهران به خواسته های عربستان و در راس آن توقف دخالت اعراب در امور داخلی کشور و تداوم ساخت سلاح در این کشورها که صلح و ثبات منطقه را تهدید می کند، ایجاد روابط واقعی مبتنی بر رفتار با احترام متقابل در جهت منافع کشور در منطقه و رشد و توسعه آن در همه زمینه ها.

شایان ذکر است، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق ابتدا روز شنبه هفته گذشته در سفری رسمی وارد جده عربستان شد و روز بعد برای دیدار و گفت و گو با مقامات عالی رتبه ایران به تهران سفر کرد.