مقامات لبنانی به دلیل جسارت حمله به دریا تل آویو را نادیده می گیرند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانخبرگزاری بیشتر، گروه بین بین المللی «وردا سعد، محمدعلی تخت رونده»: موضوع مرزبندی لبنان و رژیم صهیونیستی اخیرا به موضوع داغ منطقه تبدیل شده است. طی هفته گذشته درگیری های اخیر در پمپ بنزین کاریش به درگیری نظامی بین لبنان و رژیم صهیونیستی انجامید. اما انتقاد شدید مقامات لبنانی منجر به “اموس قلاب استین» واسطه سفر آمریکایی ها به بیروت درباره جنگ دریایی لبنان و رژیم صهیونیستی. ناظران معتقدند واسطه آمریکایی‌ها نمی‌خواهند با کشیدن سریع ساحل و به نفع رژیم صهیونیستی در زمینه ضرورت، موضوع را حل کنند. سلطنت کرد آرامش دریای مدیترانه در تلاش است تا اوضاع را آرام کند.

تحلیلگران بر این باورند که ایالات متحده ممکن است علاقه مند به گفتگوی طولانی مدت در مورد جنگ دریایی در بیروت باشد. همیشه ویو بله، موضوعی که تماماً به حمایت از رژیم صهیونیستی و نابودی لبنان ختم خواهد شد. زیرا در این شرایط فعالیت های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در استخراج گاز طبیعی از پمپ بنزین های این رژیم ادامه خواهد داشت و طرف لبنانی ادامه خواهد داشت. کم پیدایید همیشه بمان.

در همین راستا خبرنگاران مهر با “محمد عباس” این کارشناس نظامی لبنانی که مشروح آن را می توانید در اینجا بخوانید، گفت:

* مقامات لبنانی به دلیل آغاز روند استخراج گاز از سرزمین خود توسط رژیم صهیونیستی با بحران جدیدی روبرو هستند. به نظر شما آیا مقامات لبنانی برای این چالش آماده هستند؟ آیا موضع رسمی بیروت در برخورد با این موضوع قانع کننده است؟

متأسفانه موضع رسمی لبنان از آغاز این پرونده در سال 2007 یک فاجعه واقعی بوده است. البته این موضوع تا به امروز ادامه دارد. مکان رسمی لبنان کوته فکر و اگر این دولت در حال خیانت به آرمان های ملی لبنان باشد، پر از بی تفاوتی است. متأسفانه این مواضع پست در نقطه بسیار حساسی اتخاذ شده است که موضوع اصلی مردم لبنان، منافع این کشور و نسل های آینده است.

در سال 2007، فواد سنیوره رئیس جمهور وقت لبنان یک هیئت کارشناسی از وزارت کار را برای مذاکره با قبرس در مورد محدودیت های مرزی اعزام کرد که با تعیین این مرزها پایان یافت.

در این سخنرانی خط مرزی ترسیم شد که باعث شد لبنان 2290 کیلومتر مربع از اراضی مرزی خود را از دست بدهد. زمانی که دولت لبنان سعی کرد اولین اشتباه خود را اصلاح کند، اشتباه دیگری مرتکب شد که مسیر 23 را به عنوان مرز با رژیم صهیونیستی تعریف کرد و در نتیجه همچنان کنترل برخی پمپ بنزین های مهم را ادامه داد، رژیم صهیونیستی در آب های لبنان قرار دارد. . در صورتی است که بند 29 قانونی و فنی باشد بستگی دارد به شاهد آن مرز لبنان و رژیم صهیونیستی است. موضوع اصلی این است که قطعنامه 6433 سال 2011 بر اساس ماده 23 به عنوان مرز جداکننده لبنان و رژیم صهیونیستی تعیین شده است.

ارتش لبنان نیز کمیته ای کارشناسی تشکیل داد و ماده 29 را ابلاغ کرد بستگی دارد به قوانین دریانوری در میان آنها بین المللی مرز با رژیم صهیونیستی است. اما افسوس که موضع دولت لبنان تا کنون در باره ورودی کافی لازم نیست اموس هوکستین واسطه آمریکایی ها نیز از همان اختلافات و تضادهایی که موضع لبنان در بالاترین سطح است، بهره برده اند. او منحصر به فرد است واسطه او یک آمریکایی است که فقط به فکر منافع رژیم صهیونیستی است و به منافع طرف مقابل اهمیت نمی دهد. آنها فقط یک طرف معامله دارند، طرف لبنانی.

حتی یکبار هم نشنیده بودم هوکستین در مذاکرات، طرف صهیونیستی را تحت فشار قرار دهید. من معتقدم رژیم صهیونیستی در حال آماده شدن برای گام بعدی زمانی است که مذاکرات در نوامبر 2020 متوقف شود. اش دیا در شرایط مشابه، متأسفانه مقامات لبنانی وارد درگیری های داخلی شده اند و موضع علنی و واحدی در ساحل اتخاذ نکرده اند.

من معتقدم به محض اینکه رژیم صهیونیستی از مذاکرات تعیین مرز خارج شود، قطعنامه 6433 نیز اصلاح شود، دیگر شاهد جرئت رژیم صهیونیستی برای لشکرکشی جدید علیه مرزهای لبنانی و خدای ما نخواهیم بود. -ثروت داده شده

متأسفانه بی‌تفاوتی و بی‌تفاوتی مقامات لبنانی نسبت به این مهم باعث شد تا دشمن نیز وارد عمل شود. اموس هوکستین واسطه آمریکایی ها می توانند خوب حرکت کنند، همه اینها در شرایطی اتفاق افتاد که لبنان ضعیف بود و رژیم صهیونیستی در موضع قدرت بود.

* در حال حاضر بیشترین اختلاف بر سر تعیین مرز لبنان و اسرائیل به ویژه مرز بیست و نهم است. خطی که هیئت نظامی لبنان اعلام کرد مرز لبنان است. آیا فکر می کنید ارتش لبنان دلایل لازم برای اثبات اینکه خط ساحلی باید بر اساس ماده 29 تعریف شود، دارد؟ آیا ارتش می تواند از حقوق لبنان در این منطقه جنگی استفاده کند؟ اینکه برخی می گویند این خط می تواند مبنای مذاکره باشد چه معنایی دارد؟ اعتماد نکن واسطه آیا آمریکایی ها می توانند خوب عمل کنند؟ دولت لبنان در این مورد چه باید بکند؟

به نظر من دلیل خوبی برای اثبات این موضوع داریم که مرز 29 باید مبنای تعیین مرز لبنان و رژیم صهیونیستی باشد. خط 29 از هر طرف قابل دفاع است که با خط 23 یکی نیست. برین اساس میانجی لبنانی اصرار بر این خط و احیای حقوق از دست رفته لبنانی مردم ما است.

اینکه برخی می گویند اصل 29 باید مبنای بحث و مناظره دو طرف قرار گیرد، اصلا درست نیست. خط 29 متعلق به لبنان است و در آن شکی نیست در باره در دسترس نیست.

در باره واسطه من به عنوان یک آمریکایی باید تاکید کنم که متأسفانه همیشه اساساً مناسب نیست که به طرف آمریکایی چسبیده باشیم. رژیم صهیونیستی در دهه گذشته به تصمیمات اتخاذ شده در مورد لبنان پایبند نبوده و در این راستا آمریکا نیز از آن حمایت می کند. همیشه ویو efa دولت لبنان از این واقعیت آگاه است، اما تمایلی به رفتن به سمت واسطه های دیگر ندارد. آنها آن را می دانند واسطه آمریکایی ها همیشه طرفدار رژیم صهیونیستی بوده اند ساتریا حفاظت از منافع طبقه سیاسی و نیاز به تضمین سود شرکت های بزرگ و کارتل های اقتصادی نمی تواند از این دور باطل فرار کند، موضوعی که در آینده به منافع لبنان لطمه می زند.

به نظر اول من، قطعنامه 6433 باید درج شود و خط مرز به جای خط 23 به عنوان خط 29 تعریف شود. در طول مسیر، لبنان یک کارت شیپور برای استفاده دارد. با توجه به شرایط کنونی، رژیم صهیونیستی و آمریکا آمادگی آغاز جنگ جدید را ندارند، در حال حاضر تمرکز آمریکا بر کنترل روسیه و چین است. آنها فرصتی برای شروع یک درگیری جدید با نتایج غیرمنتظره ندارند. از سوی دیگر، لبنان مخالفان را به عنوان کارت شیپور بزرگی دارد که می تواند از آن استفاده کند. حزب الله لبنان نیز علناً آمادگی کامل خود را در این زمینه اعلام کرده است.