معرفی 13 اردوی تیم ملی بسکتبال جام ملت های آسیا-اخبار مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال که عصر چهارشنبه پس از پایان بازی خود در پنجره سوم مقدماتی جام جهانی 2023 (آلماتی و حلب) به خانه بازگشت، تمرینات جدید خود را برای حضور در کورس های آسیایی آغاز خواهد کرد. جام در روز جمعه.

13 بازیکنی که تیم ملی بسکتبال را در سفر به اردوی تدارکاتی صربستان تشکیل می دهند و سپس در پنجره سوم مقدماتی جام جهانی شرکت می کنند، در تمرینات جدید، ساختار اردونشینان این تیم را تشکیل می دهند.

به این ترتیب سجاد مشایخی، رسول مظفری، بهنام لخری، نوید رضایی فر، متین آقاجانپور، سجاد کبهان، محمد جمشیدی، آرمان زنگنه، محمد یوسف وند، ارسلان کاظمی، حامد حدادی، محمدحسن زاده و جلال آقامیری از ترکیب بازیکنان خارج هستند. فردا. آنها تمرینات خود را در زمین بسکتبال آزادی زیر نظر سعید ارمغانی و کادر فنی تیم ملی ادامه خواهند داد.

تیم ملی پس از سه جلسه تمرینی در تهران (یک دیدار در روز جمعه و دو دیدار روز شنبه) عصر شنبه تهران را به مقصد ورزشگاه جام ملت های آسیا 2022 جاکارتا ترک می کند.

سی امین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی آسیا از 21 تا 2 آگوست (12 تا 24 تیرماه) در اندونزی برگزار می شود. این مسابقات تحت عنوان مسابقات قهرمانی آسیا برگزار شد.

دوره قبلی مسابقات قهرمانی آسیا 2017 در بیروت برگزار شد که اوج آن قهرمانی استرالیا و مقام دومی تیم ایران بود. طبق تقویم فیبا آسیا، این مسابقات قرار است هر دو سال یک بار برگزار شود، اما به دلیل بیماری عروق کرونر قلب، نسبت به جام ملت‌های آسیای جدید قبلی، چهار سال فاصله وجود دارد.