معرفی اوکراین و مولداوی به عنوان نامزدهای عضویت در اتحادیه اروپا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش رویترز، اتحادیه اروپا روز جمعه توصیه کرد که اوکراین و مولداوی را به عنوان نامزدهای عضویت در این گروه در نظر بگیرند.

پیشنهاد اتحادیه اروپا نقطه عطفی در مسیر بالقوه این کشورها به عنوان بخشی از جمهوری های شوروی سابق برای پیوستن به بزرگترین گروه تجاری جهان است.

اگر تصمیمات و توصیه های کمیسیون اروپا در نشست هفته آینده تصویب شود، چنین تصمیمی بر آینده جنگ و درگیری در اوکراین تأثیر خواهد گذاشت.

در همین حال، مسیر اوکراین و مولداوی برای عضویت کامل در گروه 27 در اروپا ممکن است سال‌ها طول بکشد، زیرا این کشورها باید اصلاح شوند تا با استانداردهای ضد فساد اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشند.

در همین راستا”اورسولا تلفن رئیس کمیسیون اروپا در یک کنفرانس خبری گفت: اوکراینی ها آماده هستند. اند برای چشم سبک اروپایی ها قربانی شدند. ما از آنها می خواهیم که رویای اروپایی ما را در همبستگی با رهبران غربی به اشتراک بگذارند.

اگرچه برخی از کشورهای اتحادیه اروپا نسبت به پیشرفت اتحادیه اروپا بدبین هستند، اما خواسته رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی تحت حمایت فرانسه، آلمان، ایتالیا و رومانی به عنوان اعضای اتحادیه اروپا.

زلنسکی او در یک سخنرانی عکس گفت: “ارزش های اوکراین ارزش های اروپایی است.” فرهنگ دموکراتیک اوکراین هنوز قوی است و اوکراین شایسته این توسعه خوب است. روابط ما با اتحادیه اروپا نه تنها برای ما خوب است، بلکه بزرگترین کمک به آینده اروپا در چند سال اخیر است.