مطالبه قاطع مردم از وزارت راه – خبرگزاری مهر برای انتقال کل اخبار محمدیه ایران و جهانفاطمه محمدبیگی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اقدام انقلابی دادستان محترم قزوین در کشتار دوربین های محمدیه و مهرگان قزوین. وابسته به تصویب شورای تامین اقدام مبارکی است که در پاسخ به مطالبات مردم عزیز و لغو عوارض ایاب و ذهاب و سهولت تردد مردم محمدیه و مهرگان صورت گرفت.

وی افزود: متأسفانه اهالی محترم محمدیه و مهرگان برای مراجعه به شهر قزوین روزانه چندین بار باید عوارض پرداخت کنند که این امر خلاف عدالت و تضییع حقوق مردم است.

نماینده مردم عزیز قزوین، آبیک و البرز ادامه داد: این خواسته چندین ساله مردم از محل است. جستجو کردن مناسب برای بندر، بارها در سطح ملی و استانی از سوی مردم، مسئولان در گذشته و حال حاضر شده ایم.

گفت: افسوس با وجود تقاضا گری جدیت و تذکر نمایندگان ما و پیگیری های فراوان مسئولان و ائمه جمعه در روز جمعه به وزیر محترم برای رفع مشکل اشتباه محل عوارضی در مسیر قزوین – محمدیه – قزوین علیرغم دستور وزیر محترم. . برای حل مشکل، این مشکل به سرانجام نرسید، بنابراین با ورود دستگاه قضایی به عنوان دادستان شاهد اجرای دوربین بود. به مردم برگرد آن را بیاورید و بهره برداری از عوارض این مسیر همان چیزی است که ما واقعاً از وزارت راه و شهرسازی می خواهیم.

محمد بیگی توضیح داد: چندی پیش در یادداشتی خطاب به وزیر راه و شهرسازی از این شکست به شدت انتقاد کرد. کالاها قول وزارت راه و شهرسازی مبنی بر حل مشکل جاده مهرگان به قزوین، خواستار حل هر چه سریعتر مشکل جاده محمدیه شدیم. برای مقرر شد برای رفع مشکلات چندین ساله مردم این دیار در حوزه عوارض، محل عوارضی جابجا شود. گری کارگران را به شورای تامین برد.

وی ادامه داد: مسلم است که اگر این مشکل توسط مسئولان ذیربط برطرف شود، مطلوبتر است و گامی در جهت مطالبه حق مردم و امام جمعه محترم در اینجا خواهد بود، اینجا یک شهرستان است. با نگاه به مطالبات مردم اعتماد سازی کنید، اما عدم توجه جدی مسئولان منجر به تصویب شورای تامین استان شده است، بنابراین در واقع این گره است که می توان آن را حل کرد و می توان آن را کنترل کرد. توسط دندان ها بسته شده است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز یادآور شد: ایشان به عنوان نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک از این تصمیم انقلابی و دستور دادستان محترم حمایت کردند و به نفع مردم این کار را انجام دادند. ممکن است میدانم.