مطالبات شهدا باید برآورده شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر بسطامی در جلسه بررسی موضوع شهادت در استان ایلام با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و ایثار و شهادت در جامعه اظهار داشت: شهدای گرانقدر هستند. بازیگران و رهبران اصلی جامعه جامعه، پس باید راه شهادت را ادامه دهیم و فرهنگ اصیل ایثار و شهادت را ترویج کنیم.

عضو شورای ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در کشور در باره مشکل استفاده از جامعه ایثارگران در لزوم اجرای سهمیه 30 درصدی استفاده از ایثارگران در دستگاه اجرایی تاکید کرد و گفت: طبق قانون همه دستگاه های اجرایی باید وضعیت ایثارگران شاغل در آن دستگاه را تغییر دهند و همچنین بر تعداد کارمندان ایثارگران در آزمون نظارت داشته باشند.

همچنین دبیر اول حزب شهید شورای اسلامی در باره وی با بیان مطالبات و مشکلات مطرح شده در این جلسه گفت: مطالبات و مطالبات جوامع غیرمتمرکز منطقه ای در کمیسیون های مختلف در شورای ملی ایجاد و دریافت خواهد شد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، هلیلان، چرداول، مهران، ملکشاهی، چوار و سیروان در ادامه این نشست از فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام در خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران قدردانی کردند و گفتند: زحمات مدير كل و كاركنان بنياد شهيد و شهيد استان ايلام شايسته اين است كه در جهت خدمت به بهترين قشر جامعه اسلامي مسئول شناخته شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور استان ایلام نیز با بیان نگرانی جامعه شریف ایثارگران، کار و درمان را یکی از بزرگترین معضلات جامعه با ایثار دانست.

جمال اسدی از بخش خصوصی و مجموعه اقتصادی کوثر خواست تا هر چه بیشتر در استان سرمایه گذاری کنند و گفت: مبنای انطباق با نیروی انتظامی تغییر وضعیت ایثارگران در دستگاه اجرایی، هدایت متقاضیان کار به سمت شهید معزز است. جامعه برای شرکت در آزمون و همچنین ارائه ابزار ایجاد کار در صدد رفع مشکل کار در این گروه عزیز است.

این موضوع باید در این جلسه مطرح شود در باره مطالبات مراکز درمانی، مراکز آموزشی و دانشگاه های استان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.