مصرف 260 میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، محمدرضا جولای وی با اشاره به اینکه شرکت ملی گاز ایران آمادگی گازرسانی به نیروگاه را به میزان نیاز خود در تابستان دارد، افزود: در حال حاضر روزانه 260 میلیون مترمکعب گاز به کشور تحویل شرکت های برق می شود.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در تابستان امسال حدود 280 میلیون مترمکعب در روز به نیروگاه تحویل داده می شود.

جولای وی گفت: این میزان گاز بر اساس نیاز صنعت تولید برق خواهد بود و آمادگی داریم تا 300 میلیون مترمکعب در روز گاز بر اساس تقاضا و نیاز صنعت تولید برق تحویل دهیم.

مسئول شرکت Orinasa Gasy Nasional افزود: “اگر شرکت برق تقاضای سوخت بیشتری داشته باشد، می توان سوخت و سوخت های دیگر را نیز تامین کرد.

وی گفت: در شرایط فعلی روزانه 260 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها بر اساس نیاز آنها تحویل می‌شود.

شایان ذکر است که مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران پیشتر گفته بود در صورت افزایش چشمگیر مصرف، پوشش برق ساعتی با این برق امکان پذیر نخواهد بود.

تامین برق امسال به دلیل بارندگی کم و پایین بودن سطح آب پشت سد با مشکل مواجه شده است. تولید برق از نیروگاه ها کاهش می یابد و مسئولیت تامین برق کشور بر عهده نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی خواهد بود.

این در حالی است که 12 درصد نیروگاه های ایران آبی هستند و کمبود بارندگی در سال جاری احتمال استفاده از این نیروگاه ها را کاهش می دهد.