مصرف کراتین در روزهای غیر تمرین

مصرف کراتین در روزهای غیر تمرین

مصرف مکمل کراتین در روزهای غیر تمرین

بسیاری از ورزشکاران این سوال را دارند که در روزهای غیر تمرین و استراحت چگونه باید مصرف مکمل کراتین را ادامه دهند ؟ آیا مصرف مستمر کراتین ضروری است ؟ مکمل کراتین از جمله مکمل های بدنسازی است که مصرف مداوم آن منجر به دستیابی به نتیجه مطلوب می گردد. بسیاری از بدنسازان در اولین دوره غذایی خود از مکمل کراتین استفاده می کنند. این مکمل تاثیر قابل توجهی بر بازده تمرینات ورزشکاران دارد.

ذخایر کراتین در روزهای استراحت کاهش نمی یابد ( میزان کراتین با انقباض شدید عضلات کاهش می یابد ) و از آنجایی که در این روزها هیچ تمرین سختی انجام نمی دهید ، استفاده از مکمل کراتین ضروی نمی باشد. با این حال ، بسیاری از ورزشکاران ترجیح می دهند که دوز کمی کراتین مصرف کنند تا همیشه مطمئن شوند که ذخیره کراتین بدنشان تکمیل می باشد. از سوی دیگر از آنجایی که کراتین مکملی مقرون به صرفه است ، اکثر ورزشکاران به منظور اطمینان از بهینه بودن کار خود ، روزانه از این مکمل استفاده می نمایند.

تنها هدف مصرف کراتین در روزهای غیر تمرین بالا نگه داشتن سطح کراتین عضلات است. اگر در مرحله بارگذاری کراتین باشید ، باید از چرخه بارگذاری پیروی کنید. صرف نظر از روزهای تمرین ، باید روزانه 20 گرم کراتین دریافت کنید. اگر در مرحله نگهداری هستید باید روزانه 3 الی 5 گرم کراتین مصرف کنید. در روزهای غیر تمرین به منظور بالا نگه داشتن غلظت کراتین عضلات خود نیز می توانید از این مکمل استفاده نمایید.

در مرحله بارگذاری در روزهای غیر تمرین ، مصرف کراتین بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورت عدم مصرف ، بارگذاری اتفاق نخواهد افتاد. دوز مداوم بالای 20 گرم به مدت 5 روز ، برای بارگیری بسیار اهمیت دارد. به عبارت دیگر ، اگر مصرف 3 الی 5 گرم کراتین در مرحله نگهداری در روزهای استراحت را فراموش کردید ، تفاوت عمده ای به وجود نخواهد آمد.

دوره مصرف کراتین یک مساله شخصی‌ می‌باشد. بسیاری از ورزشکاران دوره‌های 2 الی 3 ماهه را طی کرده و معمولا بعد از اتمام دوره ، یک ماه مصرف خود را قطع می کنند. برخی‌ از ورزشکاران نیز از این مکمل به صورت دوره ای استفاده نمی کنند و مصرف کراتین را به صورت ثابت و برای همیشه انجام می دهند.

اگر می‌خواهید از کراتین به صورت دوره ای استفاده کنید باید بدانید که سه هفته بعد از قطع مصرف کراتین ، سطح کراتین درون بدن شما به همان حالت نرمال خود باز خواهد گشت. همچنین گفتنی است که در صورت مصرف کراتین در روزهای غیر تمرین به صورت مداوم ، حتما باید با پزشک یا مربی خود مشورت کنید و هرگز بیش از میزان مفید و توصیه شده استفاده نکنید. در حالت ایده آل باید از مکمل کراتین در روزهای غیر تمرین نیز استفاده نمایید.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل کراتین ، جهت مشاهده مقالات مرتبط با مکمل ها به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید