مشکل شناسایی پزشک برای چشم انداز / جریمه مانع نمی شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان خبربه گزارش خبرگزاری مهر، رضا لاری پور درباره چالش دکتر نماها گفت: اغلب مردم به سیستم های مختلف، ویژه، مجوزهای عمل و … نگاه نمی کنند.

به گفته لاری پور، در نظام سلامت به راحتی می توان نام هر یک از افراد ارائه دهنده نظام سلامت را پیدا کرد. اما متاسفانه بسیاری از تابلوهای موجود در سطح شهر، یافتن افرادی را که خارج از درمان وارد این حوزه می شوند را با مشکل مواجه کرده است.

و افزود: مردم در زمینه های مختلف پزشکی نیز دخالت می کنند که نه تنها جراحی بلکه خوددرمانی است که متاسفانه مشکلات زیادی را برای مردم به همراه دارد.

لاری پور همچنین خواستار ناقص بودن قانون نظارت شد و گفت: در سال های اخیر علاوه بر پرداخت جریمه های مالی، از زندان ها برای این گونه افراد بازرسی شده است که کار را برای مجرمان سخت کرده و متوقف شده است، اما متاسفانه در سال جاری حذف شد. چند سال است. و پرداخت هزینه کمی کافی است.

وی با بیان اینکه این جریمه بیش از 10 میلیون اشک نیست، افزود: این جریمه افراد را قادر به تشخیص و درمان بیماری ها کرده است.

سخنگوی سازمان نظام پزشکی همچنین تایید کرد که در صورت شکایت هر فرد و بیمار از چنین عاملی دیه پرداخت خواهد شد و در صورت مجروح شدن بیمار، پرونده دیه نیز باز خواهد شد.

لاری پور گفت: گاهی اوقات مردم به صورت طب سنتی و ایرانی برای مردم دارو درست می کنند. بدون مدرک و مهارت.

وی افزود: برای هر جرمی باید قانونی متناسب با آن جرم وجود داشته باشد. بنابراین قانون پیشگیری اولین نکته مهم است. مشکل دیگر فرهنگ سازی است. یعنی وقتی فردی به پزشک مراجعه می کند باید بداند که آیا تخصص آن فرد مرتبط است یا خیر.

لاری پور به مردم توصیه کرد بر اساس نظرات و گفته های دیگران پزشک را انتخاب نکنند و افزود: نظارت در این زمینه باید تقویت شود اما متاسفانه هیچ قانونی خلاف آن نیست و باید به وزارت بهداشت یا دولت پیشنهاد دهد. یک لایحه در مورد آن.”

وی خاطرنشان کرد: این موضوع ربطی به سازمان نظام سلامت ندارد و این سازمان صرفاً به وزارت بهداشت توصیه می کند که چگونه باید قانون وضع شود و آیا قبلاً این کار انجام شده است و قبلاً نامه ای ارسال شده است. از اداره پلیس به دادگاه نوشته شده است.