مشکل تامین آب زائران اربعین در پایانه مرزی مهران – خبرگزاری مهر ایران و جهانپرویز ناصری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس پیش بینی زیارت در ایام اربعین و تابستان پروژه های مختلفی در حوزه آبرسانی مهران در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه 150 تانکر آب سیار برای تامین آب شرب تجهیز شده است، گفت: با اجرای طرح های مختلف از نظر کمی و کیفی، تامین آب در ایستگاه های مرزی مهران برای 300 هزار نفر در روز در روز پیش بینی می شود و امسال پیش بینی می شود. مشکل بحث عدم تامین آب

مدیر منطقه آبفای تایید کرد: منبع آب شامل سه حلقه چاه عمیق آب شرب با ظرفیت 100 لیتر در ثانیه و همچنین خط انتقال آب به طول 54.3 کیلومتر با 3 خط انتقال است.

مدیرعامل آبفای استان ایلام درباره این مخازن ذخیره گفت: این مخازن شامل چهار مخزن به ظرفیت 3700 متر مکعب است که در ایام اربعین مورد استفاده قرار می گیرد.

ناصری با بیان اینکه دو ایستگاه پمپاژ با ظرفیت 110 لیتر در ثانیه نیز در حال بهره برداری است، افزود: پروژه تصفیه خانه فاضلاب در مرز که پیش بینی شده است در حال انجام است و برای بازدید از این واحد 35 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت. رئیس جمهور امسال