مشاهده سوابق پرداختی نیازی به مراجعه مستقیم به شعبه ندارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰ مورد از خدمات بیمه ای و درمانی مردمی سازمان تامین اجتماعی در سامانه خدمات غیر حضوری این سازمان در اختیار پیمانکاران، کارفرمایان، بازنشستگان و بازنشستگان قرار دارد. ، و برای دریافت این خدمات نیازی به مراجعه مستقیم به شعب نیست.

وابسته به این گزارش، محمد محمدی، مدیرکل ثبت و هر حساب در سازمان تامین اجتماعی گزارش های مختلفی از سوابق پرداخت بیمه به عنوان یکی از پرطرفدارترین خدمات قابل ارائه در این سامانه ارائه کرد و گفت: مشاهده سوابق، مشاهده حقوق، مشاهده عناوین شغلی و مشاهده میانگین حقوق کارکنان. دو سال پیش و همچنین افشای سوابق نهادهای دولتی، بدون حضور سازمان تامین اجتماعی به صورت رایگان در سامانه خدمات رسانی قابل دانلود است و پس از ثبت نام در این سامانه به آدرس Es.tamin.ir می توانند بیمه خود را بررسی کنند. سوابق پرداخت بیمه به اشکال مختلف از طریق غذا خدمات بیمه / سابقه و انتخاب گزینه های مرتبط، مشاهده و دریافت.

وی با اشاره به اینکه اعتراض به سوابق موجود و یا اعتراض به سوابق موجود نیز از طریق این سامانه قابل ثبت و پیگیری است، افزود: افراد محترم می توانند جهت بررسی سوابق پرداخت حق بیمه به درگاه خدمات الکترونیکی یک سازمان مراجعه و پس از آن اقدام کنند. بررسی سوابق در صورت وجود هرگونه مغایرت یا مشکل مربوط به روزهای کاری (روزهای کاری ناکافی) تا غذا خدمات بیمه /ثبت نام/ضدثبت با نقص عملیاتی با انتخاب شماره اشتباه و استفاده از کلید تغییر به ثبت درخواست خود ادامه دهید و پس از اطمینان از صحت روز کاری کلید کمک ارسال درخواست تأیید و تخصیص سوابق به بخش مربوطه را انتخاب کنید.

محمدی همچنین افزود: اعتراض به سوابق موجود نیز در این سامانه قابل طرح است و بیمه گر در صورتی که بخشی یا تمام سوابق مربوط به کارگاه (بخش) باشد. غذا بیمه / خدمات سابقه / مخالفت با سابقه وجود ندارد، فرم مربوطه را با اطلاعات سابقه خود پر کنید و پس از انتخاب کلید کمکبرای ثبت درخواست و دریافت کد کنترل و سپس با استفاده از کد کنترل دریافتی (در زمان ثبت درخواست) نسبت به کنترل اعتراض خود از طریق غذا تامین اجتماعی / ادعای من و از کلید اقدام استفاده کنید.

مدیر کل ثبت و هر حساب در سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: در برخی موارد سازمان ها، نهادها، ارگان های دولتی و… وجود دارد. سازمان ها و مؤسسات، مطمئناً می توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان، وارد شوند غذا بیمه / خدمات سابقه / اظهارنامه سابقه موسسه و نوع اظهار سابقه را انتخاب کرده و روی گزینه ارسال به صندوق خصوصی کلیک کنید و سپس وارد شوید غذا تامین اجتماعی / پول خودم و با انتخاب شماره مربوط به سوابق درخواستی و استفاده از کلید کار و صدور مجوز درخواست مدت اعتبار سابقه وی را مشخص کنید. در این صورت سامانه برای این درخواست کد 12 رقمی ارائه می کند. کد 12 رقمی را می توانید با کد ملی مرجع مورد نظر (سازمان، موسسه و …) ارائه دهید. پانل برای سازمان های دولتی و استعلام های رسمی، روی کد ملی و رمز عبور ارائه شده کلیک کرده و وارد کنید تا تمامی سوابق ایمن شده را مشاهده کنید و در صورت نیاز نسخه چاپی دریافت کنید.

لازم به ذکر است خدمات مربوط به سابقه پرداخت بیمه از طریق اپلیکیشن «امنیت اجتماعی من» که برای استفاده در تلفن همراه طراحی شده است قابل دریافت است. این اپلیکیشن که تنها اپلیکیشن رسمی مورد تایید انجمن تامین اجتماعی است، در هفته تامین اجتماعی امسال ارائه شد و تمامی بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان می توانند با مراجعه به سایت hamrah.tamin.ir و یا با مراجعه به آدرس یو پی اس، نسخه اندروید را دانلود کنند. نسخه تحت وب این نرم افزار که نیازی به دانلود از آدرس فوق و همچنین آدرس اینترنتی hamrah.tamin.ir/pwa نیست.

بیمه گران، کارفرمایان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی می توانند در صورت وجود ابهام یا مشکل با واحدی که در سازمان حضور ندارد به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته با مرکز تماس و نظارت مردمی با شماره 1420 تماس حاصل نمایند.