مسجد الاقصی در معرض تهدید است. در تعطیلات بعدی یهودیان چه اتفاقی خواهد افتاد؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


خبرگزاری مهر گره بین بین المللی: در تعطیلات آتی یهودیان، صهیونیست ها در حال برنامه ریزی برای حمله گسترده به مسجد الاقصی، اولین قبله مسلمانان جهان هستند.

سازمان صهیونیستی اعلام کرد است که در حال برنامه ریزی برای حمله گسترده به مسجد الاقصی در تعطیلات آتی یهودیان هستند.

سازمان صهیونیستی از جمله موسسه موسوم به «کوه مجسمه در دستان ما» در راستای افزایش تعداد صهیونیست ها در حمله به مسجد الاقصی، خودروهای اهدایی از تمامی مناطق اشغالی را اعلام کرد. به این مکان مقدس اسلامی است.

در تعطیلات یهودیان چه اتفاقی می افتد؟

و همینطور به گفته منابع فلسطینی، در آستانه تعطیلات جدید یهودیان که همزمان با سال نو عبری برگزار می شود، سازمان های صهیونیستی شاهد تدارک حمله گسترده به مسجد الاقصی بوده اند. است.

برای اساساً این سازمان های صهیونیستی قصد دارند در 26 و 27 سپتامبر (دو هفته دیگر) حمله جدیدی را به مسجد الاقصی انجام دهند.

تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستیاز جانبوی همچنین از سلسله اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی برای کنترل اوضاع در کرانه باختری با نامیدن آن برای جلوگیری از انفجار اوضاع در آستانه عید یهودی خبر داد.

به گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی، این اقدامات شامل دستگیری و اخراج فعالان و متنفذین فلسطینی از مسجد الاقصی و بیت المقدس اشغالی است.

همزمان با اعیاد یهودیان، مکان مقدس اسلامی شهر قدس در این شهر قرار دارد. معلم ها صهیونیست آزار و اذیت قابل احترام است. شهر معلم ها مسجد الاقصی در اعیاد یهودیان و به بهانه برگزاری مراسم مذهبی مورد حمله شدید قرار می گیرد.

هر ساله همزمان با اعیاد یهودیان، زمان مجازات دسته جمعی فلسطینیان در قدس اشغالی از جمله دستگیری، بستن مغازه ها، اخراج و تبعید فلسطینیان فرا می رسد.

در این اینفوگرافیک اعیاد یهودیان و سیر حملات به مسجد الاقصی در این ایام به تفصیل شرح داده شده است:

مسجد الاقصی در معرض تهدید است.  در تعطیلات بعدی یهودیان چه اتفاقی خواهد افتاد؟

به دنبال داستانی که وجود ندارد!

اما تحلیلگران بر این باورند که رژیم صهیونیستی با وجود اینکه در هفت دهه اخیر پس از اشغال فلسطین، علیرغم تلاش ها و تلاش های فراوان، حملات مکرری به مسجد الاقصی برای تسلط بر قبله اول اسلام انجام می دهد. حفاری سلام سنگین ترین سند و مدرکی دال بر ارتباط صهیونیست ها با این مکان مقدس اسلامی پیدا نکرده است.

خطیب مسجدالاقصی در این خصوص نسبت به حفاری های رژیم صهیونیستی در این مسجد هشدار داد و گفت: صهیونیست ها میلیون ها دلار برای حفاری ها هزینه کرده اند. است اما او در آنجا اثری از تاریخ عبری نیافت است.

شیخ کرم رنگ صبری خطیب از مسجدالاقصی با اشاره به نزدیک شدن عید یهود و حمله احتمالی صهیونیست ها در آن روز به قبله اول، تاکید کرد: در این حملات که هستند جانبداری نخواهیم کرد.

وی تاکید کرد: توقف اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی نیازمند اقدام و اقدام عملی کشورهای اسلامی و عربی است.

خطیب مسجدالاقصی تصریح کرد: مقامات رژیم صهیونیستی با ممانعت از ورود جوانان فلسطینی به مسجد الاقصی به دنبال حذف رزمندگان و مخالفان حمله به این شهر بودند. معلم ها صهیونیست ها به این مسجد می روند.

در این چند روز وضعیت خطرناکی بوده است

این در حالی است که در هفته های اخیر اقدامات خطرناکی از سوی رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی صورت گرفته است. با نگاهی به این اتفاقات مشخص می شود که در روزهای آینده خطرات زیادی به قبله اول نزدیک می شود.

در اوایل ماه جاری، برای اولین بار از سال 1967، ارتش اسرائیل اجازه تخریب شهر را داد. معلم ها صهیونیست به مسجد الاقصی از باب شنبه داد

اداره اوقاف اسلامی فلسطین اعلام کرد که گروهی از مردم معلم ها یک صهیونیست شنبه وارد مسجد الاقصی و از در شد یک سری مقالات بیرون آمد.

تشکیلات خودگردان فلسطین به شدت این اقدام را به چالش کشیده است آمیز گفت و ولی او خواستار حمله آشکار به مسجد الاقصی شد.

در جریان این حمله حداقل 280 نفر به مسجد الاقصی حمله کرده و وارد عمل شدند تلمودی در آن بیان کردند.

باز کردن در شنبه در مقابل صهیونیست ها برای ورود به مسجد الاقصی در سایه درخواست گروه موسوم به حکل که می خواهد به روی همه باز شود. در مسجد الاقصی علیه صهیونیست هاست.

در تحول دیگری در روزهای اخیر، منابع عبری گزارش دادند که حمله به شهر برای تسهیل انجام شده است پرستار پل معلق 200 متری به مسجد الاقصی ساخته می شود.

شهرداری دولت صهیونیستی در بیت مقدس آکشایی با همکاری یک شرکت مهندسی شروع به ساخت یک پل معلق توریستی به طول 200 متر در بالای مزارع دره کرد. ربابه در شهر سلوان در جنوب مسجد مبارک الاقصی آغاز شد.

دلیل اصلی ساخت این پل مذکور، سهولت حمله به شهر بوده است پرستار صهیونیست اهل دیار برک و منطقه باب مراکشی این به مسجد الاقصی منتهی می شود.

چند سال پیش نیز مقامات رژیم صهیونیستی در چندین منطقه از این دره حفاری انجام دادند. ربابه او آزمایش زمین خود را آغاز کرده بود، اما زمین داران و مردم سلوان مانع از تکمیل تحقیقات او شدند.

همچنین در روزهای اخیر یک پهپاد متعلق به رژیم صهیونیستی بر فراز مسجدالاقصی به پرواز درآمد که بی سابقه تلقی می شود. در هر صورت این اقدامات حکایت از تحولی خطرناک دارد که ممکن است در روزهای آینده با حمله گسترده به مسجد الاقصی تشدید شود.