مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید حسن مؤمنی بعدازظهر شنبه در پنجمین سالگرد شهادت شهید «حسن عاشوری» با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در راه سیدالشهدا امام خمینی (ره) را فراخواند، گفت: بقا. انقلاب به ماندگاری ارزش های آن بستگی دارد.» است.

وی با تاکید بر اهمیت بصیرت حسینی و رعایت سیره انبیا و ائمه (ع) افزود: انجام هر کاری در این نظام باید مطابق با سند بصیرت امام حسین (ع) باشد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دیدگاه ها و اعمال امام راحل در مسیر شهادت بوده است، گفت: علت شناخت امام میت، عمل او در راه امام حسین (ع) است. ).

حجت‌الاسلام مؤمنی با اشاره به اینکه همه باید برای رسیدن به هدف بر اساس مستندات امام حسین (ع) عمل کنند، افزود: هر استانداری باید با پیروی کامل از منویات رهبر معظم انقلاب در عمل نشان دهد. “

وی همچنین بر لزوم خدمت خالصانه مسئولان تاکید کرد و گفت: مسئولان نباید بین خود و مردم فاصله بیندازند چرا که برای بیان نظرات، دغدغه ها و مشکلات خود به گوش شنوای مردم نیاز دارند.

حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه مسئولان باید مسئولیت پذیری و خدمت خالصانه را در نظر بگیرند، بیان کرد: مسئولان بدون گوش دادن به سخنان مردم نمی توانند در مسیر امام و زمامداران قدم بردارند.

وی با تاکید بر اینکه باید در راه ایمان پول داد، افزود: امام حسین(ع) در راه خدا دیکتاتور بود و آنچه داشت خرج می کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه هرکسی انجام دهد، اهل شرافت و توقعی از خارج نیست و خداوند هم به او تعالی و عظمت می دهد، گفت: همه کار شهدا برای خداست. و زمان را شهید می شمرد.

وی افزود: شهدا در این دنیا برای خود چیزی نخواستند و از ولایات و انقلاب اسلامی گذشتند.

شهید عاشوری عاشوری متولد 24 مرداد 1368 در رودسر اولین شهید وزارت اطلاعات در مقابله با جریان تکفیری بود که در 25 خرداد 1396 در منطقه چابهار بر دست دیگر گروهک های تروریستی به شهادت رسید.