مسئولان از واردات بی‌رویه جلوگیری کنند/ باید به تولید اهمیت داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا نوری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بجنورد که در مصلی امام خمینی بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مواردی که تولید ملی و به‌تبع آن امنیت شغلی کشور را با اختلال جدی مواجه می‌کند، واردات بی‌رویه است؛ درواقع اینکه مشابه جنسی که در داخل با کیفیت خوب تولید می‌شود، وارد شود خنجری به قلب تولید کشور است.

امام جمعه بجنورد با تأکید بر ضرورت حمایت از تولید داخلی و خرید کالای داخلی، خاطرنشان کرد: وقتی جنس خارجی را بر جنس داخلی ترجیح می‌دهیم به این معنا است که به نفع یک کارگر خارجی، به یک کارگر داخلی ضربه می‌زنیم؛ لذا باید مسؤولان از واردات بی‌رویه جلوگیری کرده و مردم هم مقید به خرید و استفاده از محصول داخلی باشند.

وی افزود: همان‌گونه که شرکت‌های دانش‌بنیان دارویی، نیاز ما به واردات بسیاری از داروهای خارجی را مرتفع کردند، این قدرت و انگیزه و استعداد در جوانان ما وجود دارد که در سایر بخش‌ها نیز کشور را از بیگانگان بی‌نیاز کنند.

حجت الاسلام نوری با اشاره به تصمیم دولت سیزدهم درباره اصلاح یارانه‌ها، بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین وعده‌های رئیس‌جمهور، اصلاح و توزیع عادلانه و پرداخت آن به عموم مردم بود و علاوه بر این مجلس نیز برای اجرای این طرح مصوبه الزامی تصویب کرده است؛ ازاین‌رو دولت مکلف و موظف به این اقدام اصلاحی و اصلی بود.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: این موضوع حذف ارز ترجیحی نیست؛ بلکه جابجایی شیوه پرداخت آن است؛ زیرا یارانه‌ای که دولت پیش از این برای کالاهای خاص می‌داد همچنان داده می‌شود.

وی افزود: یارانه مختص برخی کالاها است؛ ازاین‌رو نباید عده‌ای از وضعیت به وجود آمده سوءاستفاده کرده و سایر اقلام را گران کنند.

حجت الاسلام نوری در انتها گفت: این ملت بیش از ۴۳ سال است که به پای این نظام مانده و در برابر استکبار جهانی ایستادگی کرده‌اند و به فضل الهی از این پس نیز همچنان محکم و استوار از نظام و انقلاب خود حفاظت می‌کنند.