مزایای پری ورک اوت

مزایای پری ورک اوت

پری ورک اوت ها مکمل های بدنسازی بوده که شامل مواد تشکیل دهنده ای همچون بتا آلانین ، کافئین ، آمینو اسید ها و ال سیترولین می باشند و به ریکاوری عضلات پس از تمرینات سنگین کمک شایانی می کنند و باعث می شوند سخت تر و طولانی تر تمرین کنید. این بهبود عمدتا توسط کافئین موجود در آن ها تامین می شود.

امروزه تعداد زیادی از مکمل های پری ورک اوت وجود دارند که منجر به بهبود عملکرد تمرینات می گردند. مصرف مکمل های پری ورک اوت باعث می شود ورزشکاران فراتر از حد معمول تمرین کنند. این دسته از مکمل ها ممکن است شامل یک عنصر و یا ترکیبی از مواد مختلف باشند ، بنابراین باید در انتخاب مکمل پری ورک اوت دقت کنید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در این مقاله سعی کرده ایم برای شما مزایای پری ورک اوت را توضیح دهیم.

پری ورک اوت ها معمولا به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند :

مزایای پری ورک اوت :

انرژی بیشتر در حین تمرین

یکی از مزایای پری ورک اوت ، بهبود انرژی در حین تمرینات است و این بهبود ناشی از ماده ای به نام کافئین می باشد. مکمل پری ورک اوتی که شامل کافئین باشد به عنوان محرک عمل می کند ، انرژی شما را افزایش می دهد و باعث می شود به راحتی تمرینات سخت را انجام دهید. با ترکیب کافئین و آرژنین ، نتیجه دو برابر خواهد شد.

افزایش عملکرد و کارایی تمرین

یکی از بزرگ ترین مزایای پری ورک اوت ، افزایش عملکرد و کارایی شما در حین تمرین می باشد. چه قصد کاهش وزن داشته باشید چه افزایش حجم توده های عضلانی ، مکمل های پری ورک اوت به شما کمک می کنند تا کارایی شما به حداکثر برسد و استقامت ، انرژی و قدرت کافی برای انجام حرکت را داشته باشید.

کاهش وزن و متابولیسم

یکی از اثرات غیر مستقیم مزایای پری ورک اوت ، کاهش وزن می باشد ، زیرا بسیاری از مواد تشکیل دهنده پری ورک اوت ها متابولیسم ( سوخت و ساز ) را تحریک می کنند. کافئین موجود در پری ورک اوت ها به کاهش چربی کمک شایانی می کند. زمانی که از این مکمل استفاده می کنید ، کافئین گرمازایی و اکسیداسیون چربی را افزایش ، متابولیسم را بهبود و میزان اشتها را کاهش می دهد.

ریکاوری سریع تر

مصرف مکمل پری ورک اوت منجر به بهبود ریکاوری می گردد. موادی همچون کافئین و کراتین مونوهیدرات درد عضلات را کاهش داده و منجر به افزایش سطح گلوکز و انسولین بعد از اتمام تمرین می گردد.

بهبود تمرکز

جنبه ذهنی مزایای پری ورک اوت ، بهبود تمرکز در حین تمرینات است. پری ورک اوت ها به شما کمک می کنند پس از اتمام تمرین از لحاظ ذهنی ضعیف نشوید. این عمدتا به دلیل وجود کافئین می باشد.

ایجاد عضلات بیشتر

BCAAs به ویژه لوسین ، مولفه اصلی ایجاد عضلات محسوب می شود. لوسین میزان MPS ( سنتز پروتئین عضلات ) را افزایش می دهد که به نوبه خود mTor را برای تولید عضله بیشتر ، فراهم می کند.

مواد تشکیل دهنده مکمل های پری ورک اوت :

کافئین ( بهبود دهنده انرژی و عملکرد و کاهش دهنده چربی )

مطالعات متعددی نشان می دهد که مصرف کافئین قبل از شروع تمرین ، باعث تحریک سیستم عصبی و افزایش هشیاری و تمرکز می گردد. کافئین همچنین حاوی خاصیت چربی سوزی است که باعث ذخیره کربوهیدرات و بهبود عملکردهای استقامتی می گردد. تحقیقات متعددی نشان می دهد مصرف کافئین باعث افزایش قدرت نیز می شود. دوز موثر 100 الی 200 میلی گرم می باشد ، که معادل 1 الی 2 فنجان قهوه است. کافئین تقویت کننده انرژی است و به عنوان محرک عمل می کند. میزان چربی سوزی را افزایش می دهد ، منجر به بهبود تمرکز و ریکاوری سریع تر می گردد و به صورت غیر مستقیم باعث کاهش وزن و افزایش عملکرد در حین تمرینات می شود.

کراتین ( افزایش قدرت ، استقامت و سایز عضلات )

مصرف کراتین منجر به افزایش سطح کراتین عضلات و بهبود عملکرد تمرینات سنگین می شود. کراتین همچنین قدرت و استقامت را بهبود می بخشد. تحقیقات انجام شده نشان می دهد ذخیره کراتین عضلات با مصرف 5 گرم کراتین ، تا 3 الی 5 روز باقی می ماند. به منظور بالا نگه داشتن سطح کراتین عضلات ، دوز نگهدارنده لازم است.

بتا-آلانین ( کاهش خستگی عضلات )

تحقیقات انجام شده نشان می دهد بتا-آلانین منجر به افزایش سطح کارنوزین عضلات ، یک بافر درون سلولی می گردد که مانع خستگی شما در حین تمرینات سنگین می گردد. مزایای مصرف کراتین و بتا آلانین این است که سطح خون با افزایش جریان خون بالا می رود و در داخل عضلات فعال پخش می شود.

ال آرژنین ( برای تولید نیتریک اکسید )

آرژنین یکی از مواد مغذی کلیدی در رشد سریع موادی است که منجر به باز شدن رگ های خونی و عملکرد بهتر عضلات در حین تمرین می گردد. آرژنین یک اسید آمینه ضروری برای سنتز نیتریک اسید ( NO ) است. نیتریک اسید ماده ای است که توسط سلول های موجود در جریان خون ، ایجاد و آزاد می شود.

پروتئین ( افزایش اثرات عضله سازی )

اهمیت مصرف پروتئین پس از اتمام تمرین کاملا مشخص است ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد مصرف پروتئین قبل از شروع تمرین منجر به افزایش قدرت و استقامت ورزشکاران می گردد. مصرف 10 الی 20 گرم پروتئین وی 30 الی 60 دقیقه قبل از شروع تمرین ، منجر به افزایش سنتز پروتئین از طریق فراهم سازی بلوک های ساختاری آمینو اسید به عضلاتی می شود که متصل به پروتئین هستند.

آمینو اسیدهای زنجیره ای ، به ویژه لوسین ، مهم ترین آمینو اسیدها برای ایجاد عضلات محسوب می شوند. اگر نوشیدنی پری ورک اوت شما شامل پروتئین نباشد ، با افزودن BCAAs می توانید آن را به نوشیدنی مناسب و تاثیرگذاری تبدیل کنید. پروتئین کنسانتره وی و یا وی ایزوله شده به طور طبیعی شامل 22% BCAA است. می توانید به صورت مستقیم 2.5 الی 5 گرم پودر BCAA مصرف کنید که معادل 10 الی 20 گرم وی می باشد.

جهت مشاهده جدیدترین مکمل های مرتبط با این مقاله ، به صفحه محصولات پری ورک اوت مراجعه نمایید.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید