مرگ بر زیبایی/ شارلاتان هایی که دست به تیغ می زنند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، انجام طبابت و کاردرمانی نیازمند آموزش و مهارت است. اینطور نیست که بتوانید در عرض چند هفته پزشک بسازید هازک و جراح ماهر این کار را انجام داد. زیرا اگر چنین باشد، با مواردی از جراحی زیبایی که توسط افراد غیر پزشک انجام می شود، مواجه نخواهیم شد.

متأسفانه افرادی هستند که طمع پول زیادی دارند و حاضرند جان بیماران را به خطر بیندازند. گواه این مدعا مشکلاتی است که در حین مداخلات غیرپزشکی در جراحی های زیبایی در بیماران ایجاد می شود.

بارها شنیده و خوانده ایم که زن جوانی در حین عمل زیبایی غش کرده و در نهایت فوت کرده است. در صورتی که مجازات افرادی که در امور پزشکی دخالت می کنند درس عبرتی برای دیگران نیست.

علی سالاریان معاون فنی و ناظر انجمن نظام پزشکی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، یکی از دلایل اصلی مشارکت افراد غیرمتخصص در امور پزشکی را عدم بازدارندگی مجازات و وی عنوان کرد. گفت: سالهاست که گفته می شود مجازات مانع از دخالت در امور پزشکی نمی شود.

وی در خصوص لغو حبس برای دخالت در امور پزشکی افزود: حداکثر 5 میلیون جزای نقدی شوخی است.

معاون سازمان نظام پزشکی ایران در ادامه تکنیک و کنترل گفت: مجلس نتوانسته مجازات و جرایم افرادی را که در امور پزشکی و پزشکی دخالت می کنند افزایش دهد و جلوی آنچه را که می بینیم نمی کند.

سالاریان افزود: با این جرایم و مجازات های فراوان همچنان شاهد مداخلات غیرمجاز در حوزه پزشکی هستیم.

وی گفت: بیشتر مداخلات جراحی زیبایی است.

شهریار موسوی نژاد رئیس سازمان نظام پزشکی ملارد با اشاره به اینکه مشارکت افراد فاقد صلاحیت در رشته پزشکی سابقه طولانی دارد، خاطرنشان کرد: اگر به سوگندنامه پزشکی به ویژه سوگندنامه حکیم مجوسی اهوازی نگاه کنیم، به وضوح از آموزش پزشکی سازمان ویژه یاد شده است. افراد و دخالت افراد آموزش ندیده ممنوع است.

وی افزود: امروز هم اگر دقت کنیم تبلیغات پشت شیشه آتاریس اعم از چاقی، کاهش وزن، ترک اعتیاد و… در مورد درمان است اما درمانگران ترک اعتیاد مرکز MMT حق تجویز دارو برای ترک اعتیاد را ندارند. رفتار.”

رئیس سازمان نظام پزشکی ملارد گفت: به دلیل گردش مالی بالا در صنعت زیبایی و استقبال عموم مردم، شاهد وجود افراد زیادی هستیم که در این زمینه شایستگی لازم را ندارند و اخیراً به این امر رسیده اند. جسورتر شوید و حتی از لوازم آرایشی استفاده کنید. عمل جراحي.

موسوی نژاد با ابراز تأسف از عدم نظارت دقیق بر عملکرد افرادی که حداقل شرایط را در این زمینه ندارند، خاطرنشان کرد: عدم صدور احکام قضایی مرتبط با این افراد در فضا و اطلاع رسانی به مردم از نتایج وحشتناک آن. یکی از مشکلاتی که آنها با آن مواجه هستند این است که هم غرور این افراد سودجو در انجام کارهای غیرقانونی و هم عدم آگاهی مردم از نتیجه کارشان است.

وی تاکید کرد: واقعیت این است که قانون فعلی از افرادی که از نظر معالجه و درمان صلاحیت ندارند جلوگیری نمی کند و واقعیت این است که دادگاه ها با مماشات و مدارا این کار را انجام می دهند.

محمدرضا دیدبان اردکانی رئیس سازمان نظام پزشکی شیراز با بیان اینکه نیازمند بازنگری در قانون و جلوگیری از برخورد با افراد فاقد صلاحیت در زمینه درمان و درمان هستیم گفت: این افراد صلاحیت ندارند. مهابا فعالیت های خود را در همه زمینه ها ترویج می کنند و سلامت جامعه را به خطر می اندازند جای خالی قانون و عدم توجه جدی به مسئولین ز آنها از صلاح سوء استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت عدم برخورد با این افراد، در آینده برای گسترش این تخلف، فرصت مبارزه با متخلفان و با فریب صرف مشتریان کاهش می یابد. در مورد آن فکر کنید تهدیدی برای سلامت جامعه خواهند بود.

دیدبان اردکانی گفت: مداخله در امور پزشکی وظیفه افرادی است که به صورت رسمی آموزش دیده و دارای مدارک حقوقی و دانشگاهی هستند مانند جامعه پزشکی که در این موارد کاملا آموزش دیده و مهارت های پزشکی لازم را دارند.

در عین حال، یدالله سهرابی، یکی از اعضای شورای عالی نظام پزشکی، از حذف حکم حبس از قانون مداخله پزشکی و تبدیل آن به جزای نقدی 5 میلیونی به هیچ عنوان بازدارنده نیست: استثماری. دخالت مردم در امور پزشکی افتتاح کلینیک های غیرمجاز و زیرزمینی یا در قالب آرایشگاه های زنانه، مراجعین غیرقانونی و غیرقانونی را جذب می کند و بدون پزشک به انجام درمان های بهداشتی و زیبایی می پردازد.

به تبلیغ اشاره کرد آدم ربایی این نویسنده در صحنه مجازی ادامه داد: با توجه به اینکه بهداشت عمومی شوخی نیست، جرم زدایی راه حلی نیست و باید مجازات هایی در این زمینه جدی اندیشیده شود تا از ظهور افراد بی صلاحیت در حوزه پزشکی و درمانی جلوگیری شود. امور مردم

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از ورود افراد فاقد صلاحیت به عرصه پزشکی گفت: متأسفانه بسیاری از افراد فاقد صلاحیت و مهارت لازم در حوزه پزشکی و سلامت مردم هستند. و در برخی موارد شاهد حوادث غم انگیز هستیم.»

وی با انتقاد از رشد افراد غیرمتخصص در حوزه جراحی زیبایی افزود: متاسفانه شاهد افزایش ورود افراد غیرمتخصص به عرصه جراحی زیبایی و حداکثر آسیب و آسیب انسانی هستیم. از این رشته.”

شهریاری ادامه داد: شارلاتان ها با عناوین مختلف عوام فریبی می کنند و برای کسب سود پول زیادی جمع آوری می کنند اما جرایمی که در قانون کیفری برای این افراد درج شده متوقف نمی شود و نیاز به اصلاح دارد.

وی افزود: از آنجایی که این موضوع به تصویب مجلس شورای ملی می رسد، مجلس نمی تواند وارد شود مگر اینکه مجلس اجازه ورود به مجلس را بدهد. بنابراین دولت و شورای ملی باید قانون قدیم را اصلاح کنند تا فعالیت مجرمانه به خوبی پیش بینی شود تا با دخالت در امور جرات بازی با سلامت مردم را نداشته باشند.