مروری بر اسنک های کم کربوهیدرات

 • اسنک های کم کربوهیدرات = آووکادو

  آووکادوی تازه

  در رژیم غذایی خود حتما از آووکادوی تازه استفاده نمایید. ¼ آووکادوی تازه را خرد کرده و بر روی دو تکه نان گندم سیاده ترد و تازه بریزید و یک میان وعده خامه ای و خوشمزه با مقدار 17.3 گرم کربوهیدرات ، مقدار زیادی فیبر و چربی های سالم تهیه نمایید.

 • ماست و خیار = میان وعده ای کم کربوهیدرات

  ماست و خیار

  ماست مورد علاقه خود را خوش طعم تر کنید! یک فنجان ماست یونانی کم چرب و ساده را با یک فنجان خیار تازه مخلوط کنید. این ترکیب حاوی 10 گرم کربوهیدرات و 21 گرم پروتئین است و شباهت زیادی به غذای معروف یونانی tzatziki دارد.

 • رول ترکیه ای = میان وعده ای سالم و کم کربوهیدرات

  ساندویچ رول ترکیه ای

  غذاهای ترکیه ای چیزی فراتر از یک ساندویچ ساده هستند! نان را کنار بگذارید و 28‌ گرم بوقلمون را داخل یک برگ کاهو با سس خردل قرار دهید. این میان وعده سبک و سالم حاوی 3.7 گرم کربوهیدرات بوده و تا بعد از ظهر شما را سیر نگه می دارد.

 • پنیر محلی و انواع توت ها = میان وعده ای خوشمره و سالم

  پنیر محلی با انواع توت ها

  چیز کیک یک میان وعده سالم محسوب نمی شود ، اما می توانید با اندکی تغییر چنین طعمی را به روشی سالم تر تهیه کنید! یک فنجان پنیر محلی کم چرب و نصف فنجان انواع توت های یخ زده و اندکی شیرین کننده طبیعی و بدون قند را با هم مخلوط کنید. نتیجه یک میان وعده بسیار خوشمزه با 17 گرم کربوهیدرات می باشد.

 • کره بادام زمینی و ساقه کرفس = میان وعده ای کم کربوهیدرات و سالم

  کرفس و کره بادام زمینی

  به یاد دارید که این خوراکی خوشمزه را همیشه بعد از مدرسه به عنوان یک میان وعده سالم می خوردیم ؟ این ایده هنوز بسیار عالی است! دو عدد ساقه کرفس را با دو قاشق چای خوری کره بادام زمینی تازه پر کنید. این میان وعده سالم تنها حاوی 10 گرم کربوهیدرات است.

 • گوشت گاو خشک شده = میان وعده ای کم کربوهیدرات

  گوشت گاو خشک شده

  مصرف گوشت گاو خشک شده در سال های اخیر بسیار محبوب شده و امروزه گزینه های بهتری نسبت به گوشت های فرآوری شده در گذشته وجود دارد. سعی کنید گوشت های خشک شده ای را انتخاب کنید که طعم زیادی دارند. هر وعده از این گوشت ها تنها حاوی 5 گرم کربوهیدرات می باشد.

 • تخم مرغ آب پز = میان وعده ای کم کربوهیدرات

  تخم مرغ آب پز

  تخم مرغ آب پز یکی از مقوی ترین میان وعده ها محسوب می شوند. یک تخم مرغ آب پز را نصف کرده و روی آن سس داغ ریخته تا طعم آن لذیذ شود. این اسنک غنی از پروتئین بوده و تنها حاوی 1‌ گرم کربوهیدرات می باشد.

 • انواع آجیل به عنوان میان وعده ای کم کربوهیدرات

  انواع آجیل

  آجیل مخلوط به دلایل خوبی یک میان وعده سالم محسوب می شود. در هر مکانی می توانید از این ماده مغذی استفاده نمایید. 28 گرم آجیل شور و تازه تنها حاوی 6 گرم کربوهیدرات بوده که تا ساعت ها شما را سیر نگه می دارد.

 • کلم پیچ میان وعده ای سالم و کم کربوهیدرات

  کلم پیچ

  تکه های کلم پیچ حاوی کمتر از 10 گرم کربوهیدرات هستند. برگ های کلم را خرد کرده ، بشویید و اجازه دهید خشک شوند. 1 قاشق غذاخوری روغن و ¼ قاشق چای خوری نمک روی آن ها بریزید. در فر با دمای 300 درجه به مدت 20 الی 25 دقیقه آن ها را کبابی کنید ، تا جایی که تکه های کلم کاملا ترد شوند.

 • سویا سبز اسنکی کم کربوهیدرات

  ادامام یا سویا سبز

  ادامام که سویا سبز نیز نامیده می شود مزه بسیار خوبی دارد ، غنی از فیبر و پروتئین است و نصف فنجان آن تنها حاوی 6.9 گرم کربوهیدرات می باشد. آماده سازی آن ها در مایکروویو بسیار آسان بوده و می توانید در یک کیسه در فریزر نگه دارید.

 • حموس و فلفل دلمه ای میان وعده ای کم کربوهیدرات

  حموس و فلفل دلمه ای قرمز

  سعی کنید حموس را هیچ وقت با نان پیتا ( حاوی کربوهیدرات بالا ) میل نکنید. ¼ فنجان حموس را بر روی یک تکه فلفل دلمه ای بریزید. این اسنک تنها حاوی 16.4 گرم کربوهیدرات است.

 • گوجه فرنگی پر شده با تون ماهی یک میان وعده کم کربوهیدرات

  گوجه فرنگی پر شده از تون ماهی

  با مصرف تون ماهی از مزایای بالقوه آن بهره مند شوید. 85 گرم کنسرو تون ماهی را داخل یک گوجه فرنگی بریزید. این اسنک سالم تنها حاوی 3.5 گرم کربوهیدرات است.

 • دیدگاهتان را بنویسید