«مرد ابری» در سه جشنواره آمریکا، آذربایجان و هنگ کنگ برگزیده شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، فیلم کوتاه «مرد ابری» به نویسندگی و کارگردانی شاهین جلالی در ادامه حضور جهانی وی در بخش مسابقه سیزدهم بیست و یکم انتخاب شد. جشنواره بین المللی فیلم باکو جشنواره بین المللی فیلم «مسیر ۶۶» در آمریکا و جشنواره بین المللی فیلم هنگ کنگ راه اندازی شد.

«مرد ابری» در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه باکو (جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه باکو) در بخش مسابقه بین‌المللی فیلم داستانی با آثاری از فرانسه، آلمان، آمریکا، ترکیه، ایتالیا و آثار منتخب از کن، برلین، ونیز و . .. رقابت خواهد کرد.

سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم باکو از 20 تا 24 نوامبر 1401 برابر با 11 تا 15 نوامبر در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار می شود و برگزیدگان، فیلمسازان و مهمانان برگزیدگان اعلام خواهند شد. جشنواره.

همچنین این فیلم کوتاه در بخش مسابقه بیست و یکمین شصت و ششمین جشنواره بین المللی فیلم آمریکا به عنوان کاندیدای بهترین فیلم کوتاه خارجی زبان به نمایش در خواهد آمد. جشنواره بین المللی فیلم «مسیر ۶۶» رویدادی سینمایی است که هر ساله در ماه نوامبر در اسپرینگفیلد آمریکا برگزار می شود و فیلم های کوتاه و بلندی درباره حقوق بشر از سراسر جهان به نمایش می گذارد. بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم آمریکا «مسیر 66» از 13 تا 23 نوامبر برابر با 4 تا 14 نوامبر 2022 برگزار می شود.

فیلم کوتاه «مرد ابری» در بخش مسابقه جوایز جهانی فیلم دانشگاه هنگ کنگ 2022 (جوایز فیلم دانشگاه جهانی) است که زیر نظر آکادمی فیلم هنگ کنگ برگزار می شود. این آکادمی تلاش می کند تا فیلمسازان نوظهور از سراسر جهان را تشویق کند و علاوه بر بیان ایده ها، تبادل خلاقانه ای بین استعدادهای منطقه ای و بین المللی ایجاد کند. جوایز بین المللی فیلم هنگ کنگ از 20 تا 24 نوامبر 1401 مطابق با 11 تا 15 نوامبر 2022 در هنگ کنگ برگزار می شود.

در «مرد ابری» محمود نظرعلیان، اکبر صادقی، اردشیر زاهد، حمدالله سلیمی، رسول علینژاد و محمد فرجی به ایفای نقش می پردازند.

این فیلم کوتاه داستان مردی مسن را روایت می کند که در زندگی تعادل خود را از دست می دهد و با اتفاقات غیرمنتظره ای روبرو می شود.

فهرست بازیگران «مرد ابری» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: شاهین جلالی، فیلمبردار: عبدالله شکری، صداگذاری و صدابرداری: حسین قورچیان، صدابردار: بهنام اسدالهی، تدوین: شاهین جلالی، طراح صحنه و لباس: یاسر حسنی، پوستر طراح: فیاض بهرام، تدوین رنگ و نور: علیرضا قدری اقدم، مدیر تولید: زهرا پسندی، گریم: سجاد سیدهدی، جلوه های ویژه: آرمین دانشور، منشی صحنه: ندا باباپور، دستیار کارگردان و طراح: سجاد حاج حسینی، صداگذاری: مهیار سلیمی، دستیار صدابرداری: محمدرضا واعظ، دستیار تصویربرداری: امیر تشقی، مترجم: محمد فارسی مدن، ترجمه: رضا تاریوردی، صدابردار مهندس: توران قربانی، عکاس: محسن زارع، مشاور رسانه ای: آزاده فضلی ، تهیه کننده: انجمن سینمای جوانان ایران و شاهین جلالی.