مراسم عزاداری با محوریت نهی از معروف و نهی از منکر – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر انصاری شامگاه چهارشنبه در «همایش رهبران تبلیغ» در بندرعباس اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن ماه محرم، ماه عزای سید و سالار شهیدان و رهبر انقلاب. سیدالشهدا اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش همه ساله به جز چند سالی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، اطلاعیه فوق العاده ای برای تشریح برنامه ماه اعلام می شد. محرم در این ایام.

وی افزود: در این همایش ها هیئت های مذهبی در جریان تشریفات دهه اول و دوم محرم یا به عبارتی بایدها و نبایدهای محرم قرار گرفتند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان نیز اعلام کرد: امسال امکان برگزاری همایش مبلغان برتر در سطح استان و در هر شهرستان به تفکیک وجود داشت که البته تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت همچنین باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. .

انصاری مطالبی داشت: بر اساس گزارش ها به این نتیجه می رسد که اکثر شهرستان ها میزبان همایش زرگران تبلیغ بوده اند و تنها چند شهر این همایش را در آخر هفته برگزار می کنند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از محورهای اصلی و مهم مراسم عزاداری دهه اول و دوم ماه محرم موضوع نهی از معروف و نهی از منکر است، گفت: این عزاداری با محوریت امر به معروف و نهی از منکر می باشد. مراسم عزاداری حرام است و امسال هم. بحث تبیین جهاد که مطالبه جدی مقام معظم رهبری است در کنار امر به معروف و نهی از منکر که ایشان بارها بیان فرموده اند و این از خواسته های حضرت عالی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر اینکه همه باید در اجرای جهاد تباین مشارکت داشته باشند، گفت: هیئت های مذهبی، مبلغان و مبلغان باید در جهاد تباین نقش جدی داشته باشند. نه فقط یک یا دو مشکل، بلکه مشکلات مختلف بر اساس برنامه ریزی های درون سازمانی.

انصاری راد بر استفاده از زمان تاکید کرد و توضیح داد: برای ناامید نشدن ایمان مردم باعث شد چند روز مانده به آغاز ماه محرم به دیدار این ماه بروند. در برخی از شهرهای هرمزگان هم همینطور است. قلمرو. ما باید از این فرصت برای انجام جهاد بصیرت استفاده کنیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه تشکل های دینی باید محور اطلاع رسانی جهاد باشند، گفت: هر تشکل دینی محور اصلی اطلاع رسانی جهاد است، بنابراین باید از این فرصت ارزشمند به نحو احسن استفاده کرد، این موضوع در تبیین جهاد از دیگر موضوعاتی است که می توان به آن اشاره کرد. به عنوان جمعیت و خانواده، عفاف و حجاب، مسائل دینی و اجتماعی، فرهنگی و… مورد توجه قرار گیرد و اجرای این امر مهم نیازمند مدیریت صحیح تشکل های مذهبی است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان اعلام کرد: از مسئولان هیئات مذهبی استان هرمزگان انتظار می رود نسبت به گذشته با جدیت بیشتری نسبت به مدیریت دفاتر اقدام کنند و سعی کنند از فرصت آغاز شده در ابتدای ماه محرم به خوبی استفاده کنند.

انصاری راد اعزام مبلغان به نقاط مختلف استان هرمزگان را در ماه محرم برشمرد و افزود: امسال زمینه اعزام بیش از 850 مبلغ استان فراهم شده است که تعدادی از آنها در مرکز استان هرمزگان هستند. . و سایر بنا به نیاز و شرایط ارسال خواهد شد

وی گفت: در شب محرم امسال یک هزار و 600 هیئت مذهبی در استان هرمزگان اعلام آمادگی کردند و ویژه برنامه های دهه اول و دوم محرم را اجرا خواهند کرد. البته در استان هرمزگان نزدیک به 2000 نماینده مذهبی وجود دارد که بیش از 1600 نماینده دارای کد شناسایی هستند.