مذاکرات روسیه و آمریکا برای “شروعی نو” باید ادامه یابد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه گفت: روسیه خواهان ادامه درخواست برای ازسرگیری بازرسی ها بر اساس کنوانسیون است، آمریکا شروعی جدید است.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه روسیه افزود که طرف روسی خواهان ادامه همکاری با آمریکا برای از سرگیری بازرسی ها در اسرع وقت بر اساس توافقنامه کاهش تسلیحات است.دکمه «شروع جدید».

سرگئی ریابکوف در پاسخ به سوال رسانه ها مبنی بر حذف موقت تاسیسات روسیه از سیستم نظارتی در چارچوب این توافق، افزود: از آمریکا می خواهیم که اقدامات محدودکننده ای را که به نفع اهداف ما نیست کنار بگذارد و به این کار ادامه خواهد داد. . همکاری نزدیک به کار بازرسی ها باید در اسرع وقت به صورت واقع بینانه و یکنواخت تکرار شود که قبلا در قرارداد ذکر شده است.

ریابکوف گفت: منافع دو طرف این موضوع را می طلبد.

در عین حال، به گفته سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه، مسکو هیچ اقدامی از سوی واشنگتن برای گسترش توافق دوجانبه نیو استارت ندیده است.

ساعاتی پیش «دمیتری پسکوف» بر ضرورت مذاکره آمریکا و روسیه بر اساس این توافقنامه مهم تسلیحاتی تاکید کرد و اعلام کرد که پیشنهادی از سوی آمریکا درباره مذاکرات نوسازی تسلیحات راهبردی مسکو دریافت نکرده است. . موافقت نامه های کوچک سازی (شروع جدید) چنین بحث هایی در حال حاضر مورد نیاز است.

نباید گفت که در ابتدای ژوئن وزارت خارجه آمریکا گفته بود که اگر روسیه اراده و شفافیت بیشتری در مورد سلاح های هسته ای نشان دهد، بحث از سرگیری مذاکرات قابل بررسی است..