مدیریت کریسمس با اختلال خوردن


مجشن گرفتن کریسمس با اختلال خوردن

اگرچه کریسمس فقط یک روز از سال است، مدیریت کل “فصل جشن” می تواند بسیار دشوار باشد. تقویم ظهور شکلاتی، آب نبات، پای چرخ کرده، شاه بلوط برشته، پودینگ انجیر، کباب بوقلمون… این فصل جشن است. اما برای فردی که دچار اختلال خوردن است، این می تواند بسیار دلهره آور باشد. تلویزیون را روشن کنید و آگهی کریسمس مجلل به شما خوشامد می‌گوید. به سوپرمارکت بروید و توسط مواد غذایی با بسته بندی های روشن بمباران می شوید. در یک مهمانی شجاعانه با انبوهی از غذای بوفه روبرو می شوید. به یک جمع خانوادگی بروید و غذا، غذا و غذای بیشتری به شما پیشنهاد می شود.

مدیریت انتظارات از شاد بودن

کریسمس می‌تواند برای بسیاری به دلایل مختلف زمان بسیار سختی باشد، اما یکی از مواردی که می‌تواند به آن کمک کند سطح انتظاری است که همه خوشحال هستند و همه دوست دارند وقت خود را با خانواده خود بگذرانند. متأسفانه، این برای بسیاری از افراد صادق نیست و به همین دلیل ممکن است کنترل برخی از علائم اختلال خوردن در دوره کریسمس بسیار دشوار باشد. علیرغم هر تلاشی، صرفاً “از دست دادن آن” برای یک روز واقعاً یک گزینه نیست.

احساس نوستالژی می تواند تلخ و شیرین باشد. گیر افتادن بین «خواستن شاد بودن» و یادآوری کریسمس های قبلی که ممکن است بدون هیچ گونه رفتارهای اختلال خوردن شاد بوده باشید.

اضطراب و احساس گناه در مورد بار تغییر کریسمس دیگران به دلیل رفتار شما

بودن در اندامی متفاوت نسبت به سال گذشته

صرف نظر از اینکه در کجای بهبودی اختلال خوردن هستید، تغییر شکل و اندازه بدن می تواند سخت باشد. اگر هنوز در حال رفع اختلال خوردن خود هستید، میل به کاهش وزن ممکن است دشوار باشد. به همین ترتیب، اگر سال گذشته دچار کمبود وزن بودید و وزن خود را بازیابی کرده اید، ممکن است احساس گناه یا ناراحتی در شما ایجاد کند.

مدیریت هر دو احساس می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر در لباسی که در حال حاضر دارید احساس راحتی نکنید. «لباس مخوف روز کریسمس» می‌تواند شامل تلاش برای یافتن چیزی برای پوشیدن در زمانی باشد که لباس‌های شما اکنون خیلی تنگ هستند (یادآوری از کمبود وزن) یا خیلی گشاد.

برخورد با خویشاوندان خوش نیت

دیدن بسیاری از اقوام، همسایگان و دوستان خانوادگی اغلب بخشی از فصل جشن است. با این حال، این ممکن است با نظراتی در مورد وزن یا ظاهر شما همراه باشد، به عنوان مثال ‘تو الان خیلی بهتر به نظر میرسی’ یا ‘تو واقعاً خوب به نظر میرسی’، و غیره.

سعی کنید از گفتگو یا اظهار نظر در مورد غذا، کالری یا اشتها خودداری کنید – به خصوص مواردی مانند “همه ما باید یک پیاده روی طولانی برویم تا این شام را بسوزانیم‘،’من باید فردا این همه پودینگ را بردارم‘،’من پر شده ام – دیگر نمی توانستم چیزی بخورم

بسیاری از روزهای کریسمس می‌توانند مملو از چیزهایی برای انجام دادن و دیدن مردم باشند – این بدان معناست که پیدا کردن زمانی در روز برای به دست آوردن کمی فضا از همه آن‌ها می‌تواند دشوار باشد، اما ایده خوبی است که در آن چند لحظه تلاش کنید و بسازید. . یک پیاده روی سریع در بیرون یا یک کتاب برای گم شدن در آن.

غذا خوردن در زمان‌های مختلف به دور از روتینی که باعث می‌شود غذا خوردن منظم را مدیریت کنید

گاهی اوقات ما الگوهای مختلف غذا خوردن را در «روز بزرگ» اتخاذ می‌کنیم، مانند خوردن غذاهای مختلف، غذا خوردن در ساعات مختلف روز یا نداشتن وعده‌های غذایی یا میان وعده‌های منظم.تا جا برای غذا باز شود!’. همه اینها می تواند منجر به افزایش اضطراب شود. بسته به اینکه در کجا دچار اختلال خوردن هستید، ممکن است به حمایت نیاز داشته باشید تا بفهمید چقدر تغییر در روال شما برای شما قابل کنترل است.

شامل حواس پرتی مفید است

جوراب‌های باز کردن، کراکرهای کریسمس، هدایا و بازی‌های احمقانه همگی می‌توانند باعث حواس‌پرتی از غذا به خصوص بعد از غذا شوند. در نظر بگیرید که پس از پایان غذا برای مدت طولانی پشت میز ناهارخوری ننشینید – می توانید دور از میز به معاشرت ادامه دهید.

از قبل برنامه ریزی کنید

صحبت کردن در مورد مشکلات احتمالی به عنوان یک خانواده قبل از روز می تواند به تعیین انتظارات کمک کند. ممکن است متوجه نشوید که آنها در مورد چیزی نگران هستند تا زمانی که در مورد آن بحث شود. این می تواند به عنوان یک خانواده یا فقط با یک فرد انجام شود و این طرح به بقیه اعضای خانواده منتقل شود – هر چیزی که به نظر قابل کنترل باشد.

سعی کنید و طبق معمول وعده های غذایی خود را از قبل برنامه ریزی کنید، به خصوص اگر چند روز در کنار خانواده می مانید. این می تواند به حفظ بیشتر روال خود در خارج از ناهار کریسمس کمک کند.

برای خود ناهار کریسمس، ببینید آیا می توانید غذای روی میز را مدیریت کنید یا خیر. داشتن تمام غذاهایی که سوپرمارکت‌های محلی می‌توانند همه را روی یک میز تهیه کنند، ممکن است باعث افزایش اضطراب در مورد غذا خوردن و غذا شود. اگر این گزینه است، مقداری از غذا را از میز اصلی دور نگه دارید.

دانستن اینکه همه در خارج از وعده های غذایی چه کاری انجام می دهند، مانند تماشای یک فیلم مورد علاقه خانواده، می تواند مفید باشد. کاهش تغییرات لحظه آخری در برنامه ها می تواند به جلوگیری از اضطراب بیشتر کمک کند.

از اظهار نظر بر اساس اندام یا ظاهر خود بپرهیزید. به عنوان مثال “من عاشق آرایش / مو / گوشواره شما هستم” و غیره… به جای “تو در آن لباس شگفت انگیز به نظر می رسی» یا «خیلی خوب به نظر می آیی». از عزیزانتان بخواهید در صورت امکان از تعریف و تمجیدهای مبتنی بر ظاهر خودداری کنند.

وب سایت BEAT را برای نکات برتر در اینجا بررسی کنید.

بدانید چه زمانی استراحت کنید

اگر برای شما احساس امنیت می کند، ممکن است در برخی تنظیمات، مدتی به تنهایی مناسب باشد. زمانی را در روز برنامه ریزی کنید که افراد کمتری در اطراف باشند تا همه بتوانند استرس را از بین ببرند. در صورت امکان، اگر هنوز با احساس گناه یا سایر افکار منفی مرتبط با اختلال خوردن خود سر و کار دارید، سعی کنید خیلی زود پس از صرف غذا از تنهایی دوری نکنید.

یک سیگنال پریشانی را انتخاب کنید!

اگر همه چیز خیلی زیاد شد، با یک عزیز مورد اعتماد موافقت کنید تا یک سیگنال داشته باشید. اگر مکالمات یا سناریوهای دشواری را پیش‌بینی می‌کنید، این ممکن است واقعاً مفید باشد که بدانید حمایت بیشتری دارید.

می‌توانید برای پشتیبانی بیشتر در کریسمس با کمک‌رسان BEAT تماس بگیرید، ساعات کاری آن‌ها را اینجا ببینید.