مدیریت مهمترین قاعده تمدن است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان شامگاه چهارشنبه در دیدار سران ادارات و مراجع تقلید استان مرکزی اظهار داشت: بیایید روند خودسازی، جامعه و تمدن را طی کنیم.

وی با بیان قدرت تمدن اسلامی افزود: تمدن های زیادی در دنیا وجود دارند که می توانند در عرصه های مختلف از جمله هنر و مدیریت نفوذ کنند و ما باید تمدن اسلامی قوی بسازیم تا دشمنانمان مانند ما فکر کنند. “

مدیرکل بنیاد هدایت جامعه تبلیغات اسلامی گفت: اندیشه تمدنی حوزه های فلسفه، معرفت شناسی و پوشش هنری را در بر می گیرد و تمدن گسترش زیادی یافته است.

میرمحمدیان با بیان اینکه جهات بسیاری در تمدن نقش دارد، ادامه داد: حکومت مهمترین حکم تمدن و ولایت و امامت مهمترین حکم «حکومت در اسلام» است.

وی گفت: امامت طبقه حاکم به دو دسته امامت خاص و امامت عام تقسیم می شود و امامت خاص مربوط به زمان غیبت امامت عصر(عج) نیست، بلکه دارای امامت است. ما همچنین در زمان ظهور او خاص هستیم.

مدیرکل بنیاد هدایت انجمن تبلیغات اسلامی با بیان امامت در سطوح کلان، متوسط ​​و خرد گفت: امامت در مقیاس بزرگ، ولی فقیه و امامت در مقیاس کوچک، پدر است.

میرمحمدیان در سخنانی از سلسله امامت مرکزی و ساختار جامعه اسلامی گفت: در ساختار جامعه ما ولی فقیه رئیس دولت است اما ساختار کشور بر اساس تمدن غربی است. “

افزایش اعتماد عمومی

وی افزود: الگوی مدیریت جامعه به این زودی ها نمی آید، مثلاً امام علی (ع) 25 سال صبر کرده و ما باید امامت را در جامعه و ائمه را در جامعه مستقر کنیم، محله واقعاً رژیم را با مردم اعمال می کند. مردم. “

مدیر عامل بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ائمه جماعات در محله میزان نفوذ رهبران در جامعه و ائمه در محله را افزایش و گسترش می دهند سپس مردم باید به دستورات رهبری عمل کنند و سپس مردم باید از دستورات مردم پیروی کنند.

میرمحمدیان در خصوص اعتماد روزافزون مردم در جامعه گفت: روحانیونی که با ساده زیستی و اخلاق صحیح ارتباط بیشتری با مردم و جامعه دارند می توانند الگویی برای جامعه و مردم و ائمه باشند. در همسایگی. وظیفه دارند سطح اعتماد را افزایش دهند.”