مخالفت وجود دارد نه تهدیدی برای رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، حسن عزالدین یکی از اعضای حزب مخالف وفادار در پارلمان لبنان تاکید کرد: اپوزیسیونی که قدرت و نظام خود را تقویت کرده و اکنون در دهه 40 خود است، یک اپوزیسیون موجود است. بیش از یک تهدید استراتژیک برای دشمن صهیونیستی.

عزالدین که در همایش بزرگداشت چهلمین سالگرد تشکیل مقاومت لبنان سخنرانی می کرد، افزود: این مقاومت دشمن را مجبور به ترک سرزمین های اشغالی برای اجرای طرح احیای اراضی کرده است. در داخل ساختار دیوارهای اطراف برخی از سرزمین های مقدس فلسطین محدود می شد و این بدان معنا بود که رژیمی که بر اساس اشغالگری بنا شده بود و سعی در گسترش قدرت خود داشت، به شکست اعتراف کرد.

وی همچنین گفت: مخالفان در سال 2000 این دشمن را از لبنان بیرون راندند و آن را شکست دادند و در واقع طرح صهیونیستی به نام اسرائیل بزرگ شکست خورد. مقاومت می‌درخشد، رشد می‌کند، نیروها و تجهیزات را افزایش می‌دهد و آمادگی کامل برای پاسخگویی به هر حماقت و خشونتی را دارد که دشمن متوجه شود. دشمن در حال حاضر هزاران بار محاسبه را برای هر یک از اقدامات خود علیه مخالفان و لبنان تکرار می کند.

نماینده لبنان در پایان درباره تحولات داخلی لبنان گفت: همه احزاب سیاسی لبنان باید برای تسریع روند تشکیل دولت تلاش کنند و به مسئولیت های ملی و اخلاقی خود برای جلوگیری از فروپاشی لبنان عمل کنند. ما باید به خود و توانایی های خود برای محافظت از دستورات بیگانگان تحمیل شده توسط آمریکا اعتماد داشته باشیم. بر این اساس به سمت سرمایه گذاری در منابع نفت و گاز و بهره برداری از توان انسانی خود پیش خواهیم رفت.