مبلغان دینی نسبت به ویروس کرونا هشدار دهند / حفظ جان مردم در اولویت است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس امینی پیش از ظهر پنجشنبه در همایش مدیران ستاد ویژه محرم به میزبانی مسجد قلعه شاهرود، با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا برای رعایت پروتکل بهداشتی انجام شد، گفت: اعلام شد: رعایت احتیاطات بهداشتی هیئت ها و ذکر مبلغان از مطالبات ما در شبکه تبلیغی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود باید بایدها و نبایدهای عزاداری را در ایام محرم تبیین کند و از هیئت های مذهبی و تبلیغی تقاضا داریم در تبیین و ترویج موضوع عزاداری – سلامتی و تاکید و اعمال آن فعال باشند. ما در این کشور خود را قانونمند می دانیم.

امام جمعه شاهرود با توجه به اهمیت حفظ سلامت مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد: اگرچه رعایت شعائر دینی برای همه ما مهم است، اما باید به سلامت و زندگی مردم نیز اهمیت دهیم و در تعارض بین مستحب، حفاظت از جان مردم زندگی، که بخشی از ما آن را یک اولویت می دانیم.

امینی با بیان اینکه به همه اقشار مذهبی توصیه می کنیم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، گفت: کلاس های واکسیناسیون، ماسک، شستن دست، فاصله گذاری اجتماعی و مسائلی که همه مردم در دو سال گذشته بارها شنیده اند باید رعایت شود. ما می توانیم با پیروی از نگرانی ها و پروتکل های بهداشتی به درستی عزاداری کنیم.