ما مخالف حضور خارجی در منطقه هستیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، در تماس تلفنی دکتر امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و جیحون ما بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، مسائل دوجانبه و همچنین مسائل مشترک در سطح منطقه ای و بین المللی بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه در این گفتگوی تلفنی در خصوص روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در آستانه گفتگو و بر وفاداری ملت ها تاکید کرد. در منطقه از جمله جمهوری آذربایجان افزود: معتقدیم حضور بیگانگان در این منطقه شرایط را پیچیده می کند و با این حضور مخالفیم.

دکتر امیر عبداللهیان وی همچنین افزود: جمهوری اسلامی ایران در نشست 3+3 و سازوکار منطقه ای راه حل صحیح برای مناقشه قفقاز را خواهد یافت. جستجو کردن و به تلاش های خود برای حل مشکلات بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان ادامه خواهد داد.

رئیس دیپلماسی کشورمان خاطرنشان کرد: امنیت منطقه ای را مقوله ای به هم مرتبط می دانیم و امنیت جمهوری آذربایجان را امنیت منطقه و ایران می دانیم و همکاری های منطقه ای را به رسمیت می شناسیم.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در این گفتگوی تلفنی، ارتباط مستقیم و مستمر وزیران امور خارجه دو کشور را نشان از عمق روابط تهران و باکو دانست و گفت: ما برای این روابط ارزش و احترام قائل هستیم. . .

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در ادامه با قدردانی از تماس تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان، نتایج سفر به ارمنستان را تشریح و از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای کمک به صلح و ثبات در این کشور قدردانی کرد. منطقه.

بایراموف وی در پایان با ابراز مخالفت با استقرار نیروهای خارجی در منطقه، بر تداوم همکاری های منطقه ای از جمله نشست 3+3 به منظور کمک به ثبات و صلح در منطقه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با استقبال از سفر رئیس شورای اسلامی کشورمان به باکو، آن را گامی مهم در کمک به توسعه روابط دو کشور برشمرد.