ما خواهان تحریم های بیشتر علیه ایران هستیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهاناولاف شولتز، صدراعظم آلمان روز دوشنبه گفت که اتحادیه اروپا در حال بررسی تحریم های بیشتر علیه ایران است.

صدراعظم آلمان خواستار اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران به دلیل تحولات داخلی ایران شد و در توئیتی نوشت: از دیدن تظاهرات مسالمت آمیز مردم در ایران شوکه شدم.

صدراعظم آلمان در ادامه بیانیه ای رسانه ای و درخواست خشونت بیش از حد از سوی نیروهای امنیتی را مطرح کرد و گفت: ما در کنار مردم ایران هستیم. تحریم های اتحادیه اروپا مهم است. ما در حال بررسی گام بعدی هستیم.»

پیش از این اتحادیه اروپا در واکنش به تحولات داخلی ایران تحریم هایی را علیه ایران در 17 اکتبر اعمال کرده بود. همچنین هفته گذشته، برلین تهران را به دلیل اعمال تحریم‌ها علیه رسانه‌های اروپایی در اقدامی تلافی‌جویانه محکوم کرد و قول داد قوانین خود را برای دسترسی به ایران فراتر از تحریم‌های اتحادیه اروپا تشدید کند.

از سوی دیگر، آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان، پیشتر اعلام کرده بود که برلین محدودیت های ورود ایرانیان به آلمان را فراتر از بسته تحریمی اتحادیه اروپا تقویت خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آلمان نیز در ادامه حمایت از مقامات غربی در بی ثباتی اخیر ایران اظهارات بی اساس ضد ایرانی کرد و گفت که روابط با ایران نمی تواند به روال سابق ادامه یابد!

همچنین هفته گذشته سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان از احضار سفیر ایران در برلین به وزارت امور خارجه آلمان به دلیل تداوم دخالت غرب در امور داخلی ایران خبر داد.

آندریا ساسه، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان گفت: می‌توانم تأیید کنم که سفارت ما در تهران و سفارت ایران در برلین برای ارائه اطلاعات به وزارتخانه‌های خارجه مربوطه در هر دو کشور تماس گرفته‌اند.

این سومین بار است که سفیر ایران در آلمان از آغاز ناآرامی های ایران که به دلیل درگذشت «مهسا امینی» در 16 سپتامبر (25 شهریور) رخ داد، احضار می شود.

پس از آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان که اعلام کرد دولت آلمان اقدامات سخت تری را علیه تهران اتخاذ خواهد کرد، روابط دیپلماتیک بین دو کشور رو به وخامت گذاشت.