ما تمام توان خود را برای برقراری صلح در افغانستان به کار می گیریم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمدصادق خان، فرستاده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان که برای دیدن اتفاقات افغانستان به جمهوری اسلامی ایران رفته بود، پیش از ظهر امروز با حسین حسین دیدار کرد. امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور کشورمان به رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان و احوالپرسی ایشان. بلال قرار دادن وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی پاکستان روابط دو کشور همسایه را مفید توصیف کرد و بر گسترش همکاری‌های دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه امنیت ملی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امنیت پاکستان را امنیت خود می داند، آمادگی کشورمان را برای همکاری هایی که امنیت منطقه را تقویت می کند، اعلام کرد.

امیر عبداللهیان با توجه به حضور بیش از چهار و نیم میلیون تبعه افغانستان در ایران، پس از توسعه افغانستان در سال گذشته و روی کار آمدن طالبان در این کشور، بیش از یک و نیم میلیون نفر وارد ایران شدند. استاز صلح و ثبات در افغانستان که منجر به بازگشت پناهجویان به کشورشان می شود، حمایت کرد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از تمام ظرفیت های خود برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان و آرامش مردم این کشور استفاده می کند. کشور.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان که سال گذشته در تهران برگزار شد، گفت: نظارت بر اجرای قطعنامه های نشست تهران می تواند تهدیدات امنیتی افغانستان و منطقه را از بین ببرد. و ایجاد صلح و ثبات و گسترش توسعه برای افغانستان.

وزیر امور خارجه در این دیدار تمایل جمهوری اسلامی ایران را برای برگزاری این دیدار نشان داد. شگفت انگيز وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان اعلام کردند.

در این دیدار صادق خان، فرستاده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان ضمن تشریح دیدگاه پاکستان در مورد تحولات کنونی افغانستان و وضعیت این کشور که به دلایل داخلی و فشارهای خارجی باعث افت شد، شد. در شرایط معیشتی مردم افغانستان و ناامنی روزافزون، بر اهمیت نقش سازنده بین کشورهای منطقه و همسایگان افغانستان به ویژه ایران و پاکستان تاکید کرد.

نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان با اشاره به رایزنی خوب خود با مقامات کشورمان در موضوع افغانستان و ثبات منطقه، تاکید کرد: ایران و پاکستان به دلیل هجوم گسترده مهاجران بیشترین آسیب را از توسعه افغانستان متضرر می کنند. . ، کاهش سطح زندگی جمعیت در این کشور، افزایش در دسترس نیست ایمنی و رشد قاچاق مواد مخدر

وی افزود: همکاری ایران و پاکستان می تواند به مردم افغانستان کمک کند و پیامدهای وضعیت فوق را برای مردم افغانستان و منطقه تا حد زیادی کاهش دهد.