ما به تمام خواسته های خود در زمینه مبارزه با انتشار گاز پاسخ داده ایم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، یک منبع در دولت لبنان با اشاره به موضوع اختلافات مرزی در حوزه گاز در دریای مدیترانه اعلام کرد که بیروت به تمام خواسته های خود پاسخ داده است.

پیشنهادی مکتوب از این منبع دریافت کردیم که نامی در این زمینه ذکر نشده است آمریکایی گزارش داد و گفت که بیروت تمام خواسته های آن طرح را برآورده کرده است.

وی در آن زمان تاکید کرد که لبنان به هیچ وجه تحت الحمایه رژیم صهیونیستی نیست. اولین خواست، به این دولت نمی دهد.

سپس گزارش این موضوع را اعلام کرد دوروتی شیعه سفیر آمریکا در بیروت روز شنبه پس از دیدار با میشل آن را ذخیره کنیدوی همچنین با رئیس مجلس و نخست وزیر لبنان دیدار و گفتگو کرد.

ملاقات کرد نبی خانم بد یک کپی از پیشنهاد کتبی AMOS هوخشتاین واسطه آمریکایی ها موضوع ترسیم مرز لبنان و رژیم صهیونیستی را به وی ارائه کردند.

وی پس از این دیدار در سخنانی کوتاه در جمع اصحاب رسانه اعلام کرد: وضعیت بسیار خوب است.

توجه داشته باشید که شبکه اخبار لبنان نیز این پیشنهاد را گزارش کرد AMOS هوخشتاین در مورد تعریف مرز دریایی، این شامل تفکیک مطلق مرز خشکی و مرز خشکی است.

در مورد روزنامه هاآرتص قبل از آن کالاها وی نوشت: آمریکا پیشنهاد جدیدی درباره تحدید مرزهای دریایی بین رژیم صهیونیستی و لبنان ارائه کرده است که این رژیم آن را می پذیرد.

از سوی دیگر، امروز شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه امنیتی و سیاسی این دولت هفته آینده برای تصویب توافقنامه ترسیم مرز آبی با لبنان تشکیل جلسه می دهد.