ماجرای استقلال از اخراج “ساپینتو” و جنجال دستیار قلعه نویی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر ، بیژن طاهری سرپرست تیم فوتبال استقلال در گفت و گو با رسانه های رسمی این باشگاه، درباره دیدار روز گذشته استقلال مقابل گل گهر سیرجان که آبی ها را با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رساند، پرداخت. سرپوشیده وی گفت: پایتخت به پایان رسیده است. به لحاظ بازی فنی بسیار خوبی را شاهد بودیم. آقای ساپینتو در بیشتر بازی روی نیمکت بود و به ندرت در کنار زمین ظاهر می شد. بازی در سکوت ادامه داشت تا اینکه داور یک پنالتی برای ما گرفت، پنالتی که هم مربیان حریف و حتی کارشناسان داوری آن را تایید کردند.

طاهری توضیح داد که نیمکت تیم حریف دور از محوطه جریمه بود و آنها نتوانستند صحنه را به درستی ببینند و بلافاصله اعتراض کردند. همه با هم آنها پرداخت کردند. حملات آنها به محوطه جریمه تیمشان جنجال به پا کرد. نیمکت معلم ها گل گهر فقط این نیست قاضی و کمک قاضی به شدت اعتراض کرد اما جلوی نیمکت هم همه با هم وجود دارد و باعث جنجال می شود.

وی افزود: قبل از بازی امیر قلعه نویی و ساپینتو 4-5 دقیقه با هم صحبت کردند و احترام زیادی برای هم قائل بودند. متاسفانه دستیاران آقای قلعه نویی این احترام را حفظ نکردند. با استفاده از کلمات “کجایی” و “کمر داغش کجاست” و مانند جمله از این دوستان می پرسم این کلماتی که در فوتبال استفاده می کنید را از کجا یاد گرفتید؟

سرمربی استقلال تاکید کرد: خیلی جالب است که مربی تیم حریف به داور بین دو طرف گفت که سرمربی استقلال به زبان پرتغالی فحاشی کرده در حالی که در نیمه اول ساپینتو روی نیمکت نشست و زیاد آمد. کمی در لبه خط و اصلا صحنه ای نیست.کی می خواهد اعتراض کند. همین اتهام منفی بعد از پنالتی به داور منتقل شد و در صورتی که سرمربی استقلال کاری انجام نداده بود، اخراج شد. ساپینتو همان طرح و محتوا را دارد و پنهان نیست. در فوتبال نباید از این نوع ادبیات استفاده کرد. او یک غریبه است. پشت کی رو باید اینجا گرم کرد؟ آیا او کسی را می شناسد؟ چه کسی پشت شماست و به راحتی به دیگران توهین می کند؟

طاهری در پایان گفت: فرصت باخت و سرزنش وجود دارد اشتباه و آن را به یک موضوع حاشیه ای تبدیل نکنید. این همه سروصدا به دلیل اعلام مجازات است که همه کارشناسان صحت آن را تایید کرده اند و مسلم است باشگاه استقلال این توهین ها و مصاحبه ها را از مجاری قانونی پیگیری خواهد کرد.