«لیسانسه ها» و «همه ناتمام» بشنو/ دنیا از خنده های تو خوش است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه هنر – علیرضا سعیدی: عنوان مانند جلد کتاب عمل می کند تهمت زد او سعی می کند با انتخاب عناصر، اشکال و طرح ها به کمک تصاویر و موسیقی، مخاطب را از یک اثر آگاه کند. موقعیتی که بسیار به موقع و با رعایت و محاسبه و گاه بسیار زیاد به مخاطب ارائه می کند عنوان و این کار با انجام کارهای اجباری انجام می شود که بیننده را از پایگاه با نتایج قابل مشاهده حذف می کند.

بهانه بازگشت دوباره به کلمه کلیدی “تیتراسیون” نگاهی اجمالی به طولانی ترین و به یاد ماندنی ترین موسیقی با برنامه ها و آثار سینمایی و تلویزیونی همراه است که برای بسیاری از شنوندگان خاطره تلخی دارد و مراجعه مجدد به آنها در هر شرایطی می تواند خاطره ای را برای ما زنده کند. این بازی خاطره که پس از عرضه و عرضه در نوروز 1400 مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت، این امکان را به ما داد تا در قالب یک بازی خاطره هفتگی هر جمعه – هفته ها و از گذر آن تا روزهای متوالی روح و روان خود را وقف آن کنیم. سال ها. احساس بهتر از این روز بد

«بازی خاطره‌ها با عنوان‌های ماندگار» عنوان مجموعه گزارش‌های آرشیوی با سبکی مشابه است که می‌توانید هر هفته آن را در گروه هنری خبرگزاری مهر دنبال کنید.

در شماره پنجاه و ششم این خبر رسانه ای، موسیقی تیتراژ سریال لیسانسه من میفهممبه نویسندگی ایمان صفایی و سروش صحت و کارگردانی سروش صحت. عنوان یک سریال دهه 90.

سریال لیسانسه ها یک سریال کمدی است که از سال 1395 تا 1388 در قالب سه فصل از شبکه سوم سیما به نمایش درآمد که البته شامل دو فصل است. در قالب سریال «لیسانس من میفهممو فصل در مجموعه «استاد من میفهمماز میان باد گذشت. مجموعه ای که ناشی از فضای متفاوتی است که طی این سال ها بینندگان سیستم محتوایی داشته اند اش آنها زیاد رقابت نکردند، توانستند به سریالی محبوب در بین مخاطبان تبدیل شوند که انگیزه ای برای بهتر شدن و بهتر شدن بود. بیشتر این نشان می دهد که او در روحیه خوبی است. مخاطب به محض شنیدن این سیستم موسیقایی از طریق گروه‌های محبوبی چون پالت و خواننده امید نعمتی، احساس می‌کند می‌تواند سریالی را تماشا کند که او را از دنیایی پر از شیطان بیرون می‌برد.او امسال است.

تاریخچه سریال «لیسانس من میفهمماین داستان حول محور زندگی سه جوان مجرد به نام‌های حبیب، مازیار و مسعود می‌چرخد که همگی با چالش‌هایی روبرو هستند. مازیار رحمتی در خانواده ای از هم گسیخته زندگی می کند. پدر و مادرش طلاق گرفته اند و پدرش غلام قلب است. زمانی که قصد مهاجرت داشت، ناگهان متوجه شد که سرطان دارد و دیگر نمی تواند مهاجرت کند. حبیب نقوی مردی ثروتمند است که علاقه زیادی به ازدواج دارد اما به دلیل نداشتن روابط اجتماعی هنوز همسری انتخاب نکرده است. مسعود شریفیان در شرف ازدواج با ترانه مهاجر است، اما برای خرید خانه به پول نیاز دارد، دنبال کار می گردد و از سوی دیگر با پدرشوهرش درگیر می شود. موقعیتی که اتفاقات مختلفی را در طول داستان برای هر یک از این بازیگران به وجود می آورد که هوای روایت کنش را ارتقا می دهد و اوقات مفرحی را به مخاطب می بخشد.

امیر حسین رستمی هوتن بیمار، امیر کاظمیبیژن بنفشه خواه، بهنام تشکر، مهران رجبی، متین ستوده، رویا دیدن میرعلمی، کاظم سیاحیعزت الله مهرآوران، سیاوش چراغی پور، سام نوری، افشین سنگ چاپ، مریم سرمدی، پریسا مقتدی، فرخنده فرمانی زاده، ندا نوری، نیلوفرهوشمندآیدا نامجو، شیما بخشنده، ساناز اریتبسم هاشمی، فرید اخباری، مهدی ربیعی، نیلوفر هوشمند، مرتضی علی آبادی، اردشیر کاظمیمحمدرضا کوهستانی، حسن نوری، حمید ماهیسول قاتیان، آتن فقیه نصیری، فرید شهریاری، علی اشمندایمان خیراندیش، بهادرصحتسعید هاشمی، عرفان برزین، بیژن امکانیان، سام درخشانی، رضا کریمی، صفرکشکولیبزرگمهر حسین پور، محمد نادری، علیرضا مسعودی بازیگران این سریال بودند.

اما همانطور که گفته شد، یکی م .لفه های جالب اینکه در این سریال مخاطبان توانستند دریافت کنند یافت می شود، موزیک مهیجی که توسط هنرمندان گروه پالت تولید و منتشر شده است با عنوان “کاملا انجام نشده”. واقعيت اولين و رسمي تلويزيوني اين گروه پرمخاطب و بي سازمان در رسانه ملي با سروش صحت بود. وجود شرط دوران تابو است شگفت انگیز خوانندگان پاپ یکی پس از دیگری در این سریال شکست خوردند و گروه های اصلی را بر آن داشت تا فضایی را در این مکان محبوب با این عنوان باز کنند. حالا چه بهتر که جای سریال محبوبی مثل «لیسانس». من میفهممبا همان زرنگی سروش این کار را مستقیم انجام دهید.

البته گروه پالت قبل از لیسانس من میفهممدر موسیقی عنوان و متن پروژه مانند «روایت ناتمام دوران معلق» با «نرو«بمان» و «ماهی و گربه» سبک متفاوتی دارند، اما می توان گفت که عنوان موسیقایی سروش صحت یکی از مهم ترین آنهاست. سوه های ترکیبی از گروه هایی که در آن زمان بسیار محبوب بودند.

امید نعمتی: با اینکه هیچ وقت جایی در رسانه ملی نداشتیم، اما اولین بار بود که جوایز یک سریال را می خواندیم. متأسفانه همیشه دوست داشتیم این دستگاه را تجربه کنیم و منتظر مکان و زمان مناسب بودیم تا اینکه سروش صحت به ما پیشنهاد ساخت اعتبار سریال پایانی را داد. امید نعمتی خواننده گروه «پالت» است که در این سال ها تجربیات مختلفی داشته است. فراتر رفت و با حضور در این مجموعه به یکی از محبوب ترین نوازندگان تلفیقی کشورمان تبدیل شده است که توانسته مخاطبان زیادی را به اتاق جذب کند، اخیراً در مصاحبه ای رسانه ای درباره سریال موسیقی “لیسانس”. من میفهممو در مورد صحبت کنید مراجعه كردن او به سریالی گفت: با وجود اینکه جایی برای رسانه ملی نداشتیم، اولین بار بود که جوایز یک سریال را می خواندیم. متأسفانه همیشه دوست داشتیم این دستگاه را تجربه کنیم و منتظر مکان و زمان مناسب بودیم تا اینکه سروش صحت به ما پیشنهاد ساخت اعتبار سریال پایانی را داد.

سروش در این سال ها تجربه موفقی در عرصه نمایش داشته است و در کنار آن روحیه و منش او مال ماست. بیشتر بازیگران این مجموعه از نسل ما هستند و فیلمنامه بر اساس مضامین ملموس برای همنوعانمان ساخته شده است. به همین دلیل فکر می کنم این سریال انتخاب خوبی برای اولین حضور ما در تلویزیون است.»

وی که در این گفت وگوی رسانه ای معتقد بود شاهکار «همه کار تمام نشده» به نوعی بازگشت به دوران فراموش نشدنی «آقای ارغوانی» است، درباره حال و هوای این اثر نیز گفت: از آنجایی که این سریال از تلویزیون پخش خواهد شد. .، سعی کردیم با «پالت» که آلبوم Mr. بنفش این ویژگی را بیشتر از آلبوم «شهر من می‌خندد» دارد؛ در واقع به سراغ پالت گرم و صمیمی رفتیم که توانست فضای آشناتری برای مخاطبانش ایجاد کند.

روزبه اسفندارمز که در آن زمان مسئولیت پالت را بر عهده داشت و دیگر با این گروه کار نمی کند، از موسیقی سریال لیسانسه می گوید. من میفهمموی گفت: نباید فراموش کرد که موسیقی متن یک سریال بینندگان بیشتری را جذب می کند. در واقع این آثار برای مخاطب خاص همان خواننده یا گروه در نظر گرفته نشده است و برای تحقق آن باید قوانین خاصی رعایت شود. علاوه بر موسیقی همراه، موسیقی تیتراژ باید هویت خاص خود را داشته باشد و پس از پایان سریال توسط شنونده به عنوان یک تک آهنگ موثر شناخته شود. در کل تیتراژ موثر زمانی است که بتوانید به سریال اضافه کنید و از حمایت مخاطبان بهره مند شوید. «این نوع موسیقی باید به تدریج مورد مطالعه قرار گیرد تا ماندگار شود و در طول زمان تأثیر بگذارد.

این تجربه موفق باعث شد تا اعضای گروه پالت عنوان دیگری را برای قسمت دوم سریال به نام «هم قطر» تولید کنند که در نهایت همزمان با پخش برای مخاطبان طراحی شد. بخشی نزدیک به جو در اروپای شرقی دست و به انتخاب او از شاهکار محلی و معروف خراسانی «یار جانی» استفاده شد.

به هر حال عنوان سریال «لیسانس من میفهممبخشی از موسیقی دیرینه سیما در میدان تیتراسیون که می‌توانست به‌عنوان یکی از مهم‌ترین آهنگ‌های مربوط به اعتبار دهه ۹۰ مطرح شود.