لزوم توجه به نحوه رفع مشکلات با اعطای اعتبار پژوهشی در گیلان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، شراره کاووسی، صبح دوشنبه در جلسه بررسی اولویت های پژوهشی استان گیلان بر لزوم نظارت بر پژوهش در استان گیلان، دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد و گفت: کشور اصرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه ابتدا باید سمت و سوی پژوهش در گیلان مشخص شود و آیا باید مشکلات نهادی یا مشکلات عمده استان را حل کند یا هر دو، گفت: همه ما در استان مدیریت پسماند را یک مشکل اساسی در استان گیلان می‌دانیم. از این موضوع می توان با چالش های عمده تجهیزات اجرایی مواجه شد احصاء یا به طور مستقیم به موضوع تجهیزات اجرایی پرداخته شود.

کاووسی افزود: در سه سال گذشته بحث تجهیزات احصاء و سرفصل های پژوهشی برگرفته از دل همین موضوعات است، اما امسال می خواهیم علاوه بر طرح بحث تجهیزات اجرایی، در مورد مسائل کلان استان نیز صحبت کنیم.

رئیس انجمن مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: دلیل جمع آوری اعتبار در تحقیقات انجام شده توسط دستگاه های اجرایی به دلیل میزان بدهی و یک درصد هزینه، باید از بدهی خودداری شود که منجر به برگشت بدهی در برخی موارد.»

كاوسي با تاكيد بر لزوم رعايت ساختار و دستورالعمل‌هاي فرايند تصويب طرح‌هاي تحقيقاتي، گفت: ابزارهايي كه طي سال‌هاي اخير در جذب اعتبارات تحقيقاتي خوب عمل نكرده‌اند بايد شناسايي شوند تا تحقيق و يا نظارت بر اجراي اين گونه طرح‌ها انجام شود. “