لرستان نیازمند توجه ویژه به قوای سه گانه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه دوشنبه در دیدار امام جمعه موقت تهران با آیت الله خاتمی، با تاکید بر اینکه رسالت علما و دانشمندان همان رسالت انبیا و زمامداران معصوم است، اظهار داشت: این رسالت، رسالت علما و دانشمندان است. : پزشکی، فرهنگی، مذهبی، مقتدر و مقتدر که با ایثار، جهاد، شهادت و جانفشانی پیامبر گرامی اسلام در طول تاریخ و به رهبری پیشوایان معصوم آغاز شد. نایبان امام عصر ادامه داد.

ترویج معارف و اخلاق اسلامی در سمینارها

وی گفت: از این پس این سیل سلامت، فرهنگ، دین و قدرت در این عصر به سراغ ما آمده است، ورود ما به قرن چهاردهم است، ده وارد شد زمانی که کشور ما تحت سلطه بیگانگان بود و بیگانگان سرنوشت را رقم زدند. برای رژیم ما دست نشانده بزرگ کردند، پهلوی اول به روحانیت و حوزه حمله کرد، در شرایط سخت امام راحل از حوزه قیام کرد، چهل سال پهلوی اول و پهلوی دوم به روحانیت حمله کردند و از روحانیت دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تأیید کرد که خداوند از دل سختی ها و مشکلاتی که از سال 42 با هجوم روحانیت و در سال 42 با آمریکا، اسرائیل و داخلی آغاز شد، حکیمان، حقوقدان، عارف و مفسر تربیت کرد. 15 سال این حمله و خشونت امام راحل و یارانش صادقانه ادامه یافت، حتی در این مدت نیز افراد زیادی زندانی، شکنجه، تبعید و شهید شدند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه در گروه ما متخصصانی هستند که تبعید شده اند و گروه دهم جوایز عالی دریافت کرده اند، افزود: و به ایران یک کشور اسلامی انقلابی و عزت بخشید.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی فرصتی را برای حوزه های علمیه فراهم کرد تا با مردم داخل و خارج از کشور ارتباط برقرار کنند، افزود: در این قرن در استان لرستان علما و مجتهدانی به نام تبلیغ، تهذیب، تدریس در نقاط مختلف وجود دارند. تعالیم اسلامی را منتشر می کنند. و معارف اهل بیت.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه حوزه علمیه مرکز فضیلت، کانون فضیلت و اخلاق اسلامی در طول تاریخ بوده است، گفت: علم و اخلاق اسلامی را در بین مردمی که هستند ترویج داده است.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: در چنین شرایطی علمای استان لرستان در یک رسالت مقدس تلاش کردند به وظیفه خود عمل کنند.

نقش موثر لرستان در تامین امنیت ملی

وی با اشاره به اینکه استان آرامش را حفظ کرده و جنبه پر رنگ و مهمی در ایجاد آرامش در سایر استان ها دارد که قابل تقدیر است، افزود: در حال حاضر همچنان نیازمند این هستیم که این موج سلامت، فرهنگ، دین، فعالیت، قدرت و نفوذ ما در حال گذار هستیم که مبتنی بر تبیین، استدلال و پاسخ به شبهات بر اساس اعلام مرحله دوم انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه 13 مدرسه علمیه برادران و 13 مدرسه علمیه خواهران با جمعیتی حدود 3500 نفر به برکت انقلاب اسلامی در استان فعال است، گفت: یکی از مدارس علمیه خواهران است. از برکات انقلاب اسلامی گروه جهادی ها، جوانان انقلابی و حزب خدا تشکیل شد.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه برخی از گروه های جهادی در دورافتاده ترین نقاط استان به فعالیت های فرهنگی و ناامنی می پردازند، افزود: لرستان به دلیل هم مرز بودن با استان مرزی در زمان جنگ دشمن. بعثیستا خسارات زیادی وارد شد، این منطقه یا با ورود هواپیماهای دشمن و یا هنگام بازگشت مورد حمله قرار گرفت.

فقط حدود نیمی از سیلاب ها جبرانی است

وی گفت: استان به دلیل مشکلات اقتصادی ضعیف است و نیاز به مراقبت ویژه دارد. برخی گفتند که بیش از دو سال است که با 21 وزیر و معاون وزیر ملاقات کرده ام تا آنها را در جریان وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان قرار دهم. ما چنین اطلاعاتی در مورد استان لرستان نداریم، فکر می کنیم لرستان از نظر رشد اقتصادی، از نظر افزایش قیمت، بیکاری، عدم توسعه تجاری سودآور، آسیب اجتماعی که گریبانگیر این استان برای بسیاری شده است، وضعیت بهتری دارد. سال ها.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: صنعت بزرگ ما یا ناتمام تعطیل است یا تمام شده، تعطیل. کارگاه های ما در شهرهای صنعتی هم همینطور است.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه در صورت وقوع سیل، بیش از 20 هزار میلیارد تومان خسارت به لرستان وارد شده است، گفت: نیمی از خسارت هنوز باقی مانده است که اگر آن نصف جبران شود به حالت عادی برمی گردد، ما پیش سیل هستیم. معیارهای. “.

لرستان نیازمند توجه ویژه به قوای سه گانه است آنه دیا

وی خاطرنشان کرد: لرستان نیازمند توجه ویژه به قوای سه گانه است آنه وی افزود: بزرگان با سخنان مهم و مهم مانند آقای رئیس جمهور می توانند به این استان کمک کنند یا کمک کنند، ما با نیم ساعت به تغییر نیاز داریم، تغییر به تنهایی نتیجه نمی دهد، گذشته در قلمرو ماست، اما تغییر با نیاز به پریدن.»

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه افت اعتباری که به این استان داده می شود نمی تواند تحول محسوسی در لرستان ایجاد کند، ادامه داد: می تواند هزاران نفر را در این استان مشغول به کار کند.

حجت‌الاسلام شاهرخی با بیان اینکه قبل از رئیس‌جمهور به چهار عنصر اشاره کردم که می‌تواند سرآغاز تحول در پرش در استان ما باشد، گفت: یکی از این عناصر نگاه به بعد فرهنگی و مذهبی است.

وی بیان کرد: خانه علم، خانه عبادت، مسجد و 3 خانه ساخته شده در استان باید تکمیل شود، توجه به مرکز فرهنگی و مذهبی می تواند در ارتقای فرهنگی و مذهبی استان نقش داشته باشد. .

سخنان نماینده ولی فقیه در لرستان از ظرفیت های گسترده لرستان در حوزه آب، زمین. مفیدوی ادامه داد: آینده برای استان و کشور ما روشن است، زیرا ثروت ما بسیار بیشتر از کمبود ماست، به لطف خداوند، همکاری، خرد مشترک، همبستگی و همبستگی، این آینده درخشان برای استان و کشور ما رقم خورده است. “او گفت. هوی