لرستان تشنه خشکسالی است/ نامه کمک وزیر جهاد کشاورزی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه استانی: مزارع در برخی از شهرهای لرستان از جمله ودشت آنها قبل از رسیدن فصل برداشت خشک می شوند و در روندهای آتی پیش بینی می شود که امسال خشکسالی در زمین های کشاورزی باشد. مشکل باران ودشت بازداشت، یک سال بدون محصول برای کشاورزان این روستا.

کشاورزان پشیمان هستند ودشتی

روند خشکسالی در شهر ودشت در این فصل برداشت بیش از هر گروهی کشاورزان را شامل و ناامید کرده است، بنابراین چیزی جز نتیجه برداشت امسال نیست. آه و هیچ پشیمانی برای کشاورزان ندارد.

در همین راستا رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ودشت او کلماتی برای تأمل دارد. یاراله عبداللهی معتقد است: امسال باید منتظر اثرات خشکسالی و عملکرد محصول باشیم ودشت دیا

تغذیه لرستان از خشکسالی/ نامه کمک وزیر جهاد کشاورزی

وی در خصوص خسارت خشکسالی به مزارع کشاورزی شهرستان گفت: میزان خسارت در مراکز و مناطق مختلف شهرستان یکسان نیست.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق مانند «کوهنانی» و «رهان» مزرعه 100% ویران شده است اند اضافه شد: نمونه کار گیر از سطح مزرعه برای تعیین میزان خسارت می رود.

خشکسالی همه را کشت مشکل باران ودشت و دختر را نابود کرد

سید عماد شاهرخی رئیس انجمن جهاد کشاورزی لرستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شروع خشکسالی باعث از بین رفتن تمامی محصولاتی شده که بارندگی ها را در منطقه پلدختر و کوهدشت به حالت تعلیق درآورده است.

وی با بیان اینکه بر اساس برآوردهای انجام شده از بخش های مختلف کشاورزی استان بیش از 11 هزار میلیارد فریاد خشکسالی در این منطقه رخ داده است، گفت: خسارت به بخش کشاورزی، کشاورزی، گوشت قرمز، این منطقه وارد شده است. شیر خام، عسل، آب، منابع طبیعی و…

رئیس انجمن جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه 81 هزار میلیارد ریال خشکسالی به کشاورزی استان خسارت وارد کرد، افزود: همچنین این خسارت در بخش کشاورزی 14 هزار و 200 میلیارد ریال گوشت قرمز است که هشت هزار و 295 ریال است. میلیارد ریال و ..»

تغذیه لرستان از خشکسالی/ نامه کمک وزیر جهاد کشاورزی

شاهرخی گفت: همچنین میزان خسارت شیرخام در استان 2 هزار و 333 میلیارد ریال، عسل 3 هزار و 750 میلیارد ریال، پرورش ماهی چهار هزار و 50 میلیارد ریال و ثروت طبیعی پنج هزار و 250 میلیارد ریال است. ریال.

نامه کمک وزیر جهاد کشاورزی

وی با تاکید بر اینکه خشکسالی در مجموع حدود 12 میلیارد تومان به بخش کشاورزی لرستان خسارت وارد کرده است، گفت: درخواستی از وزیر جهاد کشاورزی با امضای استاندار لرستان دریافت کرده ایم که 3200 میلیارد تومان در ساختمان های بانکی به به تعویق انداختن مرکز تولید کاربر 1401.

رئیس انجمن جهاد کشاورزی لرستان گفت: 1400 تلفات کامل به تعویق افتاده است اما برای 1401 بهره بردار نیز 300 میلیارد تومان درخواست کرده ایم تا پروژه های لازم مانند آبرسانی و جابجایی، احداث مخازن آب، لوله کشی، معدن و … را انجام دهند. درخواست احداث کانال، بستن رودخانه ها، احداث آبخوری برای دام ها.

شاهرخی ادامه داد: برای تامین علوفه دام مهاجر و تامین آب روان نیز 75 میلیارد اشک درخواست کرده ایم.

تغذیه لرستان از خشکسالی/ نامه کمک وزیر جهاد کشاورزی

وی با بیان اینکه برای احیا و خرید 360 هزار تن خوراک دام از جمله ذرت، آرد سویا و سبوس 600 میلیارد اشک درخواست کرده ایم، افزود: این درخواست را با امضای استاندار به وزیر جهاد کشاورزی ارسال کرده ایم. . لرستان.»

غرامت فقط به کشاورزان تحت پوشش بیمه تعلق می گیرد

فتح الله رفیعی رئیس صندوق بیمه کشاورزی لرستان در این خصوص با بیان ادامه پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان شهرستان کوهدشت گفت: غرامت از طریق ماهواره انجام می شود.

وی گفت: در کمترین زمان ممکن و قبل از شروع سال زراعی آینده، غرامت به کشاورزان به عنوان بیمه کشاورزی به حساب کشاورزان خسارت دیده تحت پوشش صندوق واریز می شود و بالاترین تعهد را دارد. پرداخت غرامت

رئیس صندوق بیمه کشاورزی لرستان با اشاره به کشاورزانی که تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی نیستند، گفت: متأسفانه برای کسانی که بیمه نخریدند، صندوق وام کشاورزی، بانک ها، انجمن جهاد کشاورزی و دولت این موضوع را دریافت کرده اند. هیچ برنامه ای برای جبران آنها وجود ندارد.»