لایروبی بندر تجاری خور سیف ماهشهر آغاز شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حبیب آغاجاری شامگاه شنبه در بازدید از بندر تجاری خوردن سیف در شهرستان ماهشهر در جمع خبرنگاران از آغاز عملیات حفاری در قنات بندر خوردن سیف اعلام و اعلام کرد: با ایجاد بندر تجاری در این منطقه شاهد ایجاد اشتغال پایدار و رشد تجاری و اقتصادی در منطقه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان نیز با استفاده از تجهیزات فنی و ادوات لازم عملیات حفاری را آغاز کرده است، افزود: در این راستا کار آلایندگی بیش از 60 هزار مکعب است. متر در بندر تجاری خوردن برای اطمینان.

نماینده مردم ماهشهر در مجلس گفت: در صورت انجام عملیات تخریب در مسیر تردد دریایی بندر خوردن سیف در طول فصل قایق های سنتی با ارتفاع 5 متر را می پذیرد.

آقاجری با تاکید بر لزوم اخذ مجوزهای لازم از مسئولان ذیربط دولتی از جمله وزارت کشور، گفت: انشاالله همه نهادهای دولتی همکاری کنند. شركت كنندگان این شامل گمرک، مقدمات لازم برای فعالیت های تجاری در این بندر است.

وی بر تلاش مستمر برای تکمیل کار ساخت و ساز بندر تاکید کرد خوردن سیف گفت: این بندر از نظر زیربنایی و روبنایی با 20 درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون پیشرفت خوبی دارد.

نماینده مردم ماهشهر در مجلس گفت: با همکاری مشترک اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، دولت ماهشهر و دستگاه های اجرایی در غیر این صورت تا پایان سال شاهد بهره برداری از این بندر خواهیم بود.

به گزارش مهر، بندر تجاری خوردن سیف در قسمت جنوبی بندر ماهشهر و انتهای آن خوردن محدوده طرح احداث در ماهشهر 9 کیلومتر تا بندر صادرات نفت ماهشهر و 22 کیلومتر تا بندر تجاری امام خمینی فاصله دارد.

در صورت تکمیل و بهره برداری از این بندر امکان پذیرایی کشتی های با ظرفیت 500 تن فراهم می شود.