قطر ایران خواستار پایان اشغالگری توسط رژیم صهیونیستی شد – خبرگزاری مهر و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الخلیج آنلاین، قطر خواستار پایان دادن به اشغال سرزمین های عربی از جمله لبنان و جولان سوریه توسط رژیم صهیونیستی شد و راه حل دو کشور را بهترین راه حل برای مشکل فلسطین دانست.

بر اساس این گزارش، «علی آل ثانی» نماینده دائم سازمان ملل متحد در قطر در نشست عادی شورای امنیت که روز سه شنبه با موضوع وضعیت غرب آسیا و مشکل فلسطین برگزار شد، افزود: اشغال فلسطین است. . سرزمین های عربی از جمله جولان سوریه و لبنان اشغالی.

وی در عین حال بر توقف فوری شهرک سازی و بازگشت تمامی آوارگان فلسطینی و احقاق حقوق تاریخی فلسطینیان و تشکیل کشور فلسطینی به پایتختی قدس شرقی تاکید کرد.

این مقام قطری گفت: بهترین راه برای دستیابی به این هدف، مذاکره دو طرف است و جامعه جهانی باید تمام تلاش خود را برای تسهیل روند صلح و حل مشکلات انجام دهد.

آل ثانی با تاکید بر اینکه موضوع قدس اشغالی یکی از موضوعات مهم در حل و فصل نهایی است، نسبت به هرگونه تغییر احتمالی در وضعیت تاریخی و حقوقی اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در این شهر هشدار داد.

قطر در عین حال نسبت به تلاش برای یهودی سازی بیت المقدس، تقسیم فیزیکی و فیزیکی مسجدالاقصی و محدودیت های آزادی عبادت در اسلام هشدار داد و افزود، اما طبق قوانین بین المللی و قطعنامه های مرتبط سازمان ملل، این اقدامات بی معنی است. .

این نشست شورای امنیت در حالی برگزار می شود که نقض کرانه باختری به ویژه نابلس ادامه دارد و مسجدالاقصی در معرض حملات مداوم صهیونیست ها قرار دارد.