قضاوت زیر آینه دوست و دشمن – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدرضا مدرسی صبح یکشنبه در دیدار با اعضای شورای عالی دیوان عالی کشور در هفته قضاوت با اشاره به اینکه دشمن به نقش مهم قوه قضائیه در نظام جمهوری اسلامی پی برده است، اظهار داشت: با توجه به این موضوع، دشمن به نقش مهم قوه قضائیه در نظام جمهوری اسلامی پی برده است. ، او را نشانه گرفت.

فرمود: «قضاوت در آیینه دوست و دشمن است» و از لطف خداوند متعال برخوردار است.

مدرسی درباره رسالت خطیر و حساس قوه قضائیه در جامعه افزود: مبنای واقعی کار قوه قضائیه نارضایتی از عملکرد این قوه است که به حق خود نمی رسد و دشمن از آن سوء استفاده می کند. این فرصت برای ایجاد پول برای سیستم است.

وی گفت: کمبودهای کارگری و معدنی باید تا حد امکان در قوه قضائیه جبران شود، اما قطعاً کار خدا در کشور ثواب مضاعف دارد.

مدرسی یزدی با بیان اینکه بر اساس روایت، اصل قوه قضائیه در انحصار پیامبر و ولی امر بوده است، تصریح کرد: قضاوت در طول تاریخ بر عهده علمای منصوب ائمه بوده است.

وی گفت: در مواقع غیبت بر اساس روایت، قوه قضائیه در اختیار وکلا است و در مرحله بعد حسب مورد بر عهده کسانی است که مستقیماً یا از طریق وکیل تعیین می کنند. یک واسطه

فقیه شورای نگهبان افزود: اگر چه قضات از سوی امام صادق (ع) با واسطه منصوب می شوند، اما اگر شرفیاب شوند برای امام صادق (ع) افتخار است و اسلام هم هست، اما به هر حال این افتخار است. وجود ندارد. تجاوز، ضربه به اسلام و اهل بیت (ع) است.

مدرسی یزدی گفت: کسانی که مسئولیت این نظام را برعهده دارند به دلیل نسبتی که با نظام اسلامی دارند در قبال انجام کار شایسته مضاعف و در قبال خطاها مضاعف مجازات خواهند داشت.