قدرت آنتی اکسیدان ها – خوشمزه های پوست سالی بی


به فید رسانه های اجتماعی خود نگاهی بیندازید؛ به نظر نمی رسد که همه خودشان را با “طرفدار” بودن یا “ضد” بودن چیزی تعریف می کنند؟ در اینجا در سالی بی، ما آماده ایم که موضع خود را اتخاذ کنیم: ما بی شرمانه، با اطمینان، بسیار طرفدار آنتی اکسیدان هستیم.

آنتی اکسیدان یکی از آن کلماتی است که همه ما سال ها شنیده ایم. شاید بدانید که آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند* اما نه چیز دیگری. پس بیایید به شیمی دبیرستان برگردیم و دقیقاً بدانیم همه اینها به چه معناست.

*نکته جانبی: حیف نیست که چیز «بد» اینقدر اسم باحال داشته باشد و «خوب» آنقدر منفی به نظر برسد؟ ما ترجیح می دهیم به عنوان رادیکال های آزاد شناخته شویم تا ضد چیزها. اگر کسی می‌داند که چه کسی در مورد آنچه ما به این چیزها می‌گوییم تصمیم می‌گیرد، او را راه ما بفرستد.

رادیکال آزاد چیست؟

آیا کسی پروتون، نوترون و الکترون را به خاطر دارد؟ یک تازه‌سازی سریع: پروتون‌ها و نوترون‌ها در وسط یک اتم هستند در حالی که الکترون‌ها به دور بیرونی اتم می‌چرخند. هنگامی که یک سلول تحت یک واکنش شیمیایی قرار می گیرد، یک اتم می تواند یک الکترون را به اتم همسایه خود از دست بدهد. این اتم های نامتعادل رادیکال های آزاد نامیده می شوند. برای متعادل کردن خود، اتم رادیکال آزاد یک الکترون را از یک اتم همسایه و سالم «دزدیده» می‌کند و باعث ایجاد واکنش زنجیره‌ای از اتم‌ها می‌شود که از یکدیگر می‌دزدند. این فرآیند به عنوان آسیب یا اکسیداسیون رادیکال های آزاد شناخته می شود زیرا اتم های اکسیژن معمولا قربانی این سرقت الکترون هستند (این همان فرآیندی است که باعث زنگ زدگی فلزات مبتنی بر آهن می شود). در بدن ما، این فرآیند در نهایت می تواند منجر به آسیب سلولی یا مرگ سلولی شود.

واکنش‌های شیمیایی که می‌توانند باعث واکنش‌های رادیکال آزاد شوند، بسیار رایج هستند: زمانی که بدن ما در معرض عناصر بیرونی قرار می‌گیرد (نور خورشید، دود سیگار یا آلودگی هوا) ممکن است اتفاق بیفتد. در مواقع استرس؛ یا زمانی که گلوکز را متابولیزه می کنیم (وبلاگ اخیر ما در مورد قند را بررسی کنید اینجا). هنگامی که رادیکال های آزاد فراوانی وجود داشته باشد، بدن به طور طبیعی نمی تواند از خود دفاع کند و آسیب های پوستی ایجاد می شود. این آسیب می تواند شامل التهاب، چین و چروک و لکه های تیره باشد. در سناریوهای بدتر، آسیب رادیکال های آزاد می تواند منجر به سرطان پوست شود.

چگونه رادیکال های آزاد را خنثی کنیم؟

هنگامی که رادیکال های آزاد در بدن شما وجود دارند، تنها راه برای جلوگیری از آسیب ماندگار آنها این است که الکترون از دست رفته خود را به آنها نشان دهید و زنجیره را بشکنید. آنتی اکسیدان ها را وارد کنید! آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که بدون توجه به تعداد الکترون هایشان پایدار می مانند. آنها را به عنوان بانک های الکترونی در نظر بگیرید که مایل به اشتراک گذاری هستند. این باعث می شود آنها وسیله ای عالی برای خنثی کردن رادیکال های آزاد باشند. با به اشتراک گذاشتن الکترون های خود، آنها می توانند دوباره یک کل رادیکال آزاد ناپایدار بسازند بدون اینکه خودشان ناپایدار شوند. متأسفانه، آنتی اکسیدان ها بی نهایت الکترون ندارند، بنابراین باید بدن خود را به خوبی ذخیره کنید.

سرم آنتی اکسیدان - در طول روزخوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها – مانند زغال اخته، شاه توت، سبزیجات سبز تیره، آجیل، چای سبز و زغال اخته – راهی عالی برای تامین انرژی بدن با خنثی کننده های رادیکال آزاد است. همچنین می توانید آنتی اکسیدان ها را به صورت موضعی استفاده کنید. بسیاری از محصولات مراقبت از پوست آنتی اکسیدان ها را در فرمولاسیون خود گنجانده اند تا به بازسازی و ترمیم آسیب سلولی کمک کنند. حتی برخی هستند که مانند ما مراقبت های پیشگیرانه را ارائه می دهند سرم روز آنتی اکسیدانکه از مواد طبیعی برای ایجاد یک سد محافظ برای سلول های زیر پوست استفاده می کند.

تقویت کننده پوست با آنتی اکسیدان ویتامین Cویتامین C یک آنتی اکسیدان مهم و شناخته شده است. ویتامین C در اشکال موثرتر خود مانند اسید ال اسکوربیک، می تواند از سلول های پوست در برابر آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش محافظت کند، پوست را تقویت کند، التهاب را کاهش دهد و تولید کلاژن را تقویت کند. ما از اسید ال اسکوربیک در بدن خود استفاده می کنیم تقویت کننده پوست با آنتی اکسیدان، اما ما تعداد انگشت شماری از مواد دیگر را نیز اضافه کرده ایم که سزاوار توجه هستند، مانند رسوراترول و عصاره انار. رسوراترول یک ماده ضد میکروبی است که توسط گیاهان برای مبارزه با استرس، عفونت و اشعه ماوراء بنفش تولید می شود. در افراد، همه این کارها را در حالی انجام می دهد که رادیکال های آزاد را شکار می کند و از تشکیل آنها جلوگیری می کند. مطالعات نشان می دهد که قدرت و اثربخشی آن حتی بیشتر از ویتامین C است.

سرم آنتی اکسیدان - مرطوب کننده غیر سمی شبیکی از مواد آنتی اکسیدانی مورد علاقه ما این است کوآنزیم Q10 (معروف به CoQ10). بدن شما به طور طبیعی CoQ10 را برای کمک به رشد سلول ها و محافظت در برابر سرطان تولید می کند. با افزایش سن، سطح CoQ10 ما به طور قابل توجهی کاهش می یابد. تصور می شود که این یکی از عوامل ایجاد علائم پیری باشد. به همین دلیل، ما یک CoQ10 غیرسمی ایجاد شده در آزمایشگاه را به خود اضافه می کنیم سرم شب آنتی اکسیدان. و یک واقعیت جالب، CoQ10 (و همچنین روغن خولان دریایی، یک آنتی اکسیدان دیگر) است که به این محصول رنگ نارنجی می دهد!

آنتی اکسیدان ها چیزی هستند که می توانند برای انواع پوست های چرب یا خشک مفید باشند. در تجربه ما، آنها به ترمیم آسیب کمک می کنند و به پوست سالم درخشندگی فوق العاده ای می بخشند.