قاضی برای دیدار با زندانیان محکوم به حبس – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز همایش بررسی اجرای برنامه تغییر و بهسازی محاکم در تمامی استان ها با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول این اداره کل برگزار شد. داوریغریب آبادی معاون امور بین الملل بین المللی و دبیر کانون حقوق بشر عبداللهی رئیس مرکز اطلاعات و امنیت این نیرو داوری، کارفرما معاون رئیس جمهور نیروهای راهبردی داوریحجت الاسلام و المسلمین صادقی، رئیس مرکز توسعه حل منازعات، محمدی، رئیس انجمن زندان ها و اقدامات ARO و آموزش و پرورش کشور القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران، رحیمی وزیر دادگستری با حضور سر همه دادگاه ها در استان ها برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به جان بورکفان از سوی امنیت و آرامش کشور اعلام شد: از نماینده راهبردی انتظار زیادی می رود، دوستان روی این نماینده مجلس زحمت می کشند.

وی گفت: مبارزه با فساد اداری در دستور کار این سازمان قرار دارد داوری گفت: ما مسئولیت بزرگی داریم. اکنون وابسته به سند فوق، طرحی را ایجاد می کند تا ببینیم کجا باید برویم.

معاون اول مرجعیت داوری معاون راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه مشکلات زیادی وجود دارد که معاونت راهبردی رئیس جمهور به آن فکر می کند، با توجه به توضیحات وی گفت: محورهای هشت گانه مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در 16 تیرماه امسال، شش محور است. گانش ابلاغ رهبری به حکم تعیین رئیس اداره داوری15 خاکستر گانش بیانیه رئیس اداره داوری در ابتدای سال جاری یکی از این موضوعات است.

وی افزود: این مشکلات با هم تداخل دارند و می توان گفت همه این مشکلات به طور کلی در شش محور گنجانده شده است. کار تبلیغی قدرت داوری در قانون اساسی، تغییر و حکومت داوری از جمله این موارد است.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق خاطرنشان کرد: این سند برای ما سند برتر است. وابسته به تبر این اعلامیه قبلا تعیین شده است، گفت: از جمله مواردی که در سند مطرح شده بحث فناوری نوین و تسهیل در ارائه خدمات به مردم است.

وی افزود: استفاده از نیروهای واقعی، شایسته، جهادگر و انقلابی با توجه به جایگاه ولی فقیه، احترام به قاضی پاک، ارتباط با پیام مردم مورد توجه قرار گیرد.

معاون اول مرجعیت داوری وی تاکید کرد: همه برنامه هایی که می گذاریم باید در اجرای یکی از این محورها باشد.

وی افزود: برنامه ریزی برنامه دادگاه در سراسر کشور بر عهده معاونت راهبردی است و معاونت اول ناظر بر این پرونده است چرا که برخی فکر می کنند کار در معاون اول مجری است. تاکید می کنم که اصلا اینطور نیست. برنامه باید توسط همه دنبال شود کار تبلیغی قدرت داوری کامل، ساده و قابل فهم باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق با تاکید بر اینکه برنامه اصلاح و ارتقای قوه قضائیه در همه استان ها باید در مقابل شرایط غیرمترقبه انعطاف پذیر باشد، گفت: در این دوران، سر ما همه چیز را به روی کیفیت اجرای برنامه باز گذاشته ایم، بنابراین تاکتیک ها و رویه ها در دست آنهاست.

وی با بیان اینکه نماینده راهبردی نتیجه اقدام را از قاضی می خواهد، گفت: آنچه مورد نظر است تعداد جلسات نیست، بلکه نتایج حاصل از جلسه است.

معاون اول مرجعیت داوری برای مسئولین داوری افراد حاضر در جلسه گفتند: از صحبت در مورد آمار موارد، شماره جلسات، آمار پیشگیری، شماره جلسات عمومی خارج شوید، آنها ما را به جایی نمی برند.

وی همچنین گفت: اگر اخلاص در کار باشد، خداوند ما را بالا می برد حتی اگر آمار بالا نباشد، آن را اصل بگیرید.

جلسات دادگاه کیفری باید حضوری برگزار شود

حجت‌الاسلام و مصدق مسلم گفت: دادگاه کیفری یک بدون آن نمی‌تواند حقیقت را پیدا کند، دادگاه قتل باید مستقیماً در دادگاه کیفری یک برگزار شود.

وی افزود: باید برنامه ها را برای رسیدن به نتیجه پیش ببریم و فقط برای افزایش آمار کار نکنیم. در این زمان کارهای خوبی در حال انجام است اما تغییر مورد نظر است و رئیس اداره در حال بررسی است. داوری هنوز انجام نشده است.

معاون اول مرجعیت داوری با گفتن اینکه یک طبقه از طبقه اجتماعی مظلومتر است داوری در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: سالم ترین قشر جامعه ایران، جامعه است داوری است.

تکمیل برنامه 5 ساله سند تغییر تا اسفندماه سال جاری ضروری است.

وی افزود: یکی از موضوعات اساسی که باید برای این جلسه آماده شود، تدوین بازنگری سند تحول پنج سال آینده از سال 1402 است که باید در اسفندماه امسال انجام شود و برنامه بعدی در مورد سند

حجت الاسلام و المسلمین مصدق با اعلام اینکه این سند باید سطح انقلاب را بالا ببرد، گفت: اجرای این سند برای ما بسیار مهم است. ممکن است در نحوه اجرا و اجرای این سند در دادگاه های این کشور تفاوت هایی وجود داشته باشد، اما نتیجه برای ما مهم است.
وی با بیان اینکه باید با خود قضات موافق باشد، گفت: خواسته رئیس اداره داوری به عبارت دیگر، رئیس دادگستری باید برای کارمندان خود پدر باشد.

معاون اول مرجعیت داوری ادامه داد: سر باید با اقشار مختلف دادگستری که در مجموع کار می کنند ارتباط مستمر وجود داشته باشد تا کارکنان بتوانند به پرونده و نظر آنها گوش فرا دهند، بنابراین باید به درستی و به درستی انجام شود.قاضی.

وی با بیان اینکه کارمندان و قضات باید با مردم رفتار خوبی داشته باشند، گفت: باید مشکل کیفیت رفتارمان با مشتریان را حل کنیم تا نارضایتی در این رابطه ایجاد نشود، اگر این مشکل حل شود معتقدم 50 درصد مشکل داوری حل شود

حجت الاسلام و المسلمین مصدق با بیان اینکه معاونت راهبردی رئیس جمهور باید برای تفاهم و بررسی اشتباهات و کاستی ها جلسه ای برگزار کند، تصریح کرد: بررسی ارزیابی برنامه و پیشرفت برنامه برای ما مهم است. ، در یک. دست، رفتن به زندان و ملاقات با زندانیان و رعایت شرایط زندان یک قاعده است.

قضات باید با زندانیانی که به زندان محکوم شده اند ملاقات کنند

وی افزود: قاضی که این زندانی را به ده سال محکوم کرده است باید با آن زندانی ملاقات کند و وضعیت او را ببیند، شاید با گذشت زمان آن زندانی هوشیار شود و در آن زمان قضات بتوانند از آزادی مشروط برای زندانیان استفاده کنند.

معاون اول مرجعیت داوری وی تاکید کرد: هدف از مجازات، آشتی دادن مردم است تا مجرم متوجه اشتباه خود شود و به جامعه و زندگی خود بازگردد. تعلیق، آزادی مشروط، توبه و خدمات اجتماعی باید توسط قاضی بررسی شود.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی در برخورد با این موارد باید بررسی شود، گفت: تاخیر انداختن فرآیند و او میداند انتخابات باید به دقت در نظر گرفته شود و برنامه مقدار کمی در این راستا انجام شده است. آیا واقعاً کمبود قاضی است؟ باشه لطفا راه حل این مشکل را به ما اطلاع دهید آیا مشکل کمبود پول است؟ باید اعلام شود.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق گفت: بعد از مشکلات اقتصادی به دادگاه عالی تشریف آوردیم، در مورد آمار صحبت کردم و متوجه شدم که در سال های اخیر وضعیت کشور از نظر کمی و کیفی بهتر شده است. زیاد است، اما ما باید مشکل را پیدا کنیم.”