فیلمسازان کودک و نوجوان به ایده نیاز دارند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، نشست فعالان آموزشی برای ترویج سینمای کودکان عصر پنجشنبه در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

سید مهدی جوادی، مدیرکل بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه تولید سینمای کودک و نوجوان از نظر فکری و محتوایی ضعیف است، گفت: مدیران روحانی و متولیان امر آموزش و پرورش کشور به ما می گویند که باید به کودکان نشان دهیم. سطح اسلام.انقلاب ولی نمی گویند بچه در حد انقلاب واقعی اسلامی است یعنی چه؟پرسیدیم بارها پرسیده ایم دقیقا می خواهید به کودکان و نوجوانان چه چیزی یاد بدهید اما معلوم نیست چه چیزی برای آموزش تولید فیلم به کودکان

مدیرکل بنیاد سینمایی فارابی افزود: فاصله فعالان آموزش و پرورش با تهیه کنندگان فیلم های کودک و نوجوان این فیلم را تبدیل به فیلم کرد. شکوفه روی آب بیشتر سینماگران ما سینماگر هستند. آن‌ها می‌دانند چطور باید به‌صورت جهانی فیلم بسازند، اما اینکه چه چیزی باید به بچه‌ها روی پرده نشان دهیم، موضوعی است که فعالان آموزش و پرورش باید به ما بگویند.

وی درباره چند ساخته گرانبهای سینمای کودک و نوجوان گفت: اگر قرار باشد پنج فیلم در بنیاد سینمایی فارابی بسازم چه اولویتی دارد و چه باید بکنیم؟ آنقدر در حوزه کودک و نوجوان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنیم که فرصتی برای تلف کردن نداریم. به گفته فعالان آموزش و پرورش متاسفانه کیفیت محصولات ما در حوزه کودک و نوجوان خوب نیست.

مدیرکل بنیاد سینمایی فارابی درباره دیدار اخیرش با بازیگران کودک گفت: خانم برومند اخیرا به ما گفت که من دیگر بچه های نسل فعلی را نمی شناسم. فرزند امروزی یک نسل جدید دیگر دیدن دیدن قدم زدن در اطراف نمی دانم او وارد دنیای سایبری می شود و دیگر به زبان کودک بیست سال پیش متصل نیست.

جوادی با بیان اینکه اگر بنشینید فقط سینما می تواند برای بچه ها فیلم خوب بسازد فکر اشتباهی است. گفت: حروف فیلم را می بینم بچه الان چقدر فاصله دارد. نویسندگان اغلب دنیای کودکان را نادیده می گیرند. مردان چهل یا پنجاه ساله امروز بچه ها را نمی شناسند. از فعالان تعلیم و تربیت خواهشمندم به هر نحوی به ما کمک کنند که به کودک چه بگوییم. iSIKA مسئول تدارکات ما از تولید سینمای کودک و نوجوان با خود حمایت می کنیم. ما ایده ها و محتوا را ارائه می دهیم.

مدیرکل بنیاد سینمایی فارابی افزود: سینماگران امروز نمی‌خواهند وارد سینمای کودک شوند چون نمی‌خواهند روی اسب بازنده شرط ببندند، اگر می‌توانند به فروش کمک کنند شما هم یک محصول هستید، یک فعال آموزش و پرورش.

سینمای تعاملی، لزوم استفاده از ایده‌ها و داستان‌های فعالان آموزش و پرورش، استفاده از تخیل و دور شدن از سینمای واقع‌گرایانه بعد از انقلاب در سینما به کودکان، نبود انیمیشن در تولید، نبود روان‌شناس کودک تولید رسانه ای از جمله مشکلاتی که در این راه تحلیل می شود، فعالان آموزش و پرورش هستند.