فنلاند از ارسال کمک های بیشتر به اوکراین خبر داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع فنلاند اعلام کرد که این کشور کمک های بیشتری به اوکراین ارسال خواهد کرد.

وزارت دفاع فنلاند در ادامه افزود که جزئیات دقیق محتوای این کمک ها، روش و برنامه تحویل آنها به منظور اطمینان از رسیدن ایمن این کمک ها به مقصد، محرمانه خواهد ماند.

«آنتی کایکونن» وزیر دفاع فنلاند در نشست خبری خود و همزمان با اعلام این تصمیم، گفت: فنلاند به طرق مختلف از اوکراین حمایت کرده است، از جمله با ارسال تجهیزات دفاعی. اوکراین به کمک های بیشتر نیاز دارد. ما میزان کمک های دفاعی را که به اوکراین ارسال می کنیم، افزایش خواهیم داد.

در اوایل بهار امسال، فنلاند ۲ هزار و ۵۰۰ قبضه تفنگ تهاجمی به همراه ۱۵۰ هزار فشنگ برای این تفنگ ها، یک هزار و ۵۰۰ سلاح ضد تانک و ۷۰ هزار بسته جیره غذایی رزمی را به عنوان کمک به اوکراین ارسال کرد و همچنین متعهد به کمک های محرمانه بیشتری شد.

اوکراین از همه کشورهای عضو ناتو و اتحادیه اروپا درخواست کمک های مالی و تسلیحاتی کرده است.

روسیه بارها درباره ارسال تسلیحات و کمک های نظامی، به کشورهای غربی هشدار داده و از اینگونه اقدامات به ریختن بنزین بر روی آتش یاد کرده است.

همه این ها در حالی است که فنلاند اخیرا اعلام کرده است که تصمیم دارد درخواست عضویت در ائتلاف نظامی ناتو را بدهد، مسئله ای که موجب بغرنج تر شدن اوضاع و شرایط خواهد شد.