فعالان آمریکایی دو شهروند سوری را در دیرالزور ربودند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، شبه نظامیان وابسته به نیروهای آمریکایی اشغالگر سوریه موسوم به «QSD» دو شهروند سوری را در دیرالزور ربودند.

به گفته منابع محلی، عناصر مسلح نیروهای دموکراتیک سوریه با پشتیبانی ارتش به شهرک «الحنجه» در شمال دیرالزور حمله کردند و آمریکایی ها دو شهروند سوری را ربودند و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

در همین حال دیروز شهروندان سوری ساکن در شرق دیرالزور علیه شبه نظامیان جدایی طلب وابسته به آمریکا موسوم به “QSD” تظاهرات کردند و خواستار پایان ناآرامی ها شدند.

بر این اساس منابع محلی اعلام کردند که ده ها تن از ساکنان بخش شرقی دیرالزور خواستار پایان دادن به کشتار، سرقت نفت و درآمدهای شبه نظامیان دموکراتیک سوریه، مردم آن منطقه با ارتش آمریکا شدند.

این منابع افزودند: معترضان راه اصلی شهر «بکاره» را مسدود کردند و علیه شبه‌نظامیان دموکراتیک سوریه شعار دادند و خواستار پایان دادن به جنایات خود علیه شهروندان سوری شدند.

یکشنبه گذشته ده‌ها تن از اهالی روستای زبیان در شرق دیرالزور پس از کشته شدن یک زن اهل این روستا در جریان حمله نیروهای دموکراتیک سوریه به این شهر، اعتراض خود را علیه شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا آغاز کردند.