فضای ضد ایرانی مکرون پس از دیدار جنجالی با ماند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری به نقل از رویترز، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه که از ابتدای ناآرامی های اخیر در ایران، همواره تلاش کرده است تا با اتخاذ موضع میانجی، افکار عمومی را سردرگم کند، در آخرین بیانیه خود گفت: وضعیت سیاسی کنونی. وضعیت. ایران و احتمالاتی که در توافق هسته ای «شکننده» توصیف شده است.

ماکرون گفت که به نظر او هیچ پیشنهاد جدیدی وجود ندارد که بتواند به احیای توافق هسته ای با ایران در آینده نزدیک کمک کند. وی در ادامه اظهارات خود افزود که برای مقابله با این مشکل به یک “نظام جدید” نیاز است.

مکرون در پاسخ به سوالی درباره چشم انداز توافق جدید بین تهران و قدرت های جهانی پس از توقف مذاکرات در ماه های اخیر، گفت: من همچنان بسیار محتاط هستم. فکر نمی کنم بتوان پیشنهادهای جدیدی برای حفظ توافق هسته ای ارائه کرد.

پیشتر رویترز گزارش داده بود که مقاله ای دریافت کرده است که پیش نویس قطعنامه ای را برای نشست شورای حاکمه ترویکای اروپایی (انگلیس، آلمان، فرانسه)، ایالات متحده و آژانس بین المللی انرژی اتمی آماده کرده است. به گزارش رویترز، این تصمیم توضیح ایران درباره ذرات اورانیوم یافت شده در سه سایت هسته ای این کشور را «ضروری و ضروری» خوانده است.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که ایران در نشست اخیر وین در خصوص برنامه هسته‌ای تهران پیشنهاد جدیدی ارائه نکرده است!

پیش از این، امیر سعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد در نیویورک، اعلام کرده بود که هیچ مشکلی در اجرای توافقنامه امنیتی ایران وجود ندارد و آخرین گزارش درباره مدیرکل این موضوع را تایید کرد. آژانس بین المللی انرژی اتمی در همین راستا، هیات فنی ایران برای پاسخ به سوالات آژانس به وین رفت.

خواسته های جدید مکرون در حالی مطرح شد که وی با شخصیت های برجسته ضد ایرانی و متحدان آنها دیدار کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن این دیدار که در حاشیه مجمع صلح پاریس برگزار شد، تاکید کرد: بی شک در یاد و خاطره ملت بزرگ ایران ماندگار خواهد شد. فعالیت ها. .