فشار آمریکا برای نگرش پاکستان به روسیه در سازمان ملل – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، این منبع دیپلماتیک اعلام کرد که آمریکا از اسلام آباد می خواهد که سیاست “بی طرفی” خود در قبال اوکراین را کنار بگذارد و در سازمان ملل به روسیه رای منفی دهد.

اکسپرس تریبون می نویسد که آمریکا و متحدان غربی آن در مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه ای ارائه خواهند کرد که ضمن محکومیت حمله روسیه به اوکراین، خواستار خروج نیروهای روسیه از خاک اوکراین خواهند شد.

بر اساس این گزارش، آمریکا برای جلب حمایت حداکثری از این قطعنامه، به طور خاص به دنبال حمایت کشورهایی است که در ماه مارس از رای دادن به قطعنامه مشابه خودداری کردند و سیاست بی طرفی را در پیش گرفتند.

در ماه مارس، پاکستان به همراه چین، هند و سایر کشورها از رای دادن به این قطعنامه خودداری کردند که واکنش شدید ایالات متحده و کشورهای اروپایی را در پی داشت.
در حالی که کشورهای غربی رای ممتنع پاکستان را به منزله حمایت از موضع روسیه می‌دانستند، اسلام‌آباد تاکید کرده است که موضع همه‌حزبی این کشور نقش بالقوه این کشور در میانجی‌گری صلح را نفی می‌کند.