فسایس – خبرگزاری مهر به 5 جایگاه برتر فارس در هفته کتاب ایران و اخبار جهان رسیدبه گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین فیروزی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مراسم استانی گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و 1401 شبان، پنج نفر از کارکنان کتابخانه و کتابداران گرامی داشتند. سلام از مردم شهرستان فسا به عنوان برترین های استان فارس تجلیل شد.

وی همچنین اعلام کرد: «محمدصادق صفرپور»، «علیرضا کوچچی»، «جعفر جاویدی» و «هادی دوگانی» از شهرستان فسا به عنوان حامیان فرهنگ و کتابخوانی در کتابخانه ساز و کتابخانه یار شناسایی و برگزیده شدند. همچنین «ابوذر پوربخشیان» آیت الله دکتر. احمد بهشتی فسا، کتابدار ارشد سلام از نهادهای استان فارس تجلیل شد.

رئیس اداره کتابخانه سلام سردار فسا در ادامه به تشریح اقدامات و همکاری منتخبین پرداخت و گفت: از مهندس محمدصادق صفرپور شهردار فسا در ساخت و معرفی «کتابخانه کودک و نوجوان»، ارائه زمین. «کتابخانه باغ زاهدی» از تعهد تکمیل ساخت پروژه خیریه باغ زاهدی و حمایت مستمر فرهنگی از کتابخانه‌های شهرستان فسا تجلیل شد و دکتر . علیرضا کوچکی برای تجهیز بخش کودک کتابخانه. بقیه الله مرکز شهراز آقای هادی دوگانی بابت ارائه «کتابخانه شهدایی» تقدیر و تشکر شد. خودشهاز شهرستان قره بلاغ تجلیل شد و از جناب آقای جعفر جاویدی نیز به جهت حمایت و همکاری در جذب و اهداء 18 هزار و 300 جلد کتاب به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون ریال از اشخاص حقیقی و حقوقی 725 برای کتابخانه عمومی شهرستان فسا تجلیل شد.

به مناسبت گرامیداشت روز کتاب از کتابخوانی و کتابخانه های استان فارس با 36 عنوان کتاب برگزیده استان تجلیل شد. شهرستان فسا در رتبه 5 برتر و رتبه اول شهرستان های استان قرار گرفت.