«فروپاشی» در پاریس می گذرد/ هرج و مرج وقایع تاریخی ۲-خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، برنامه «سقوط» به نویسندگی میلاد حسینی در ۹ خرداد ۱۳۹۱ برابر با ۹ است. جولای در تئاتر اصلیشهر “هنر بین المللی” در پاریس برگزار شد.

مونولوگ های «فروپاشیده» طولانی هستند و با همزمانی در هم آمیخته اند تاریخی سقوط دولت زندیه در ایران و حکومت لویی شانزدهم در فرانسه از سال 1793 آغاز شد.

در این برنامه شقایق بهشتی از اعضای گروه Theâtre du Soleil مطمئن سایمون گارانس لپتیت-سایمون و لیلی مهدوی.

با انجام این کار که به زبان های فرانسوی و فارسی انجام می شود شکوفه رونق می گیرد رادمند به عنوان طراح و دوخت لباس، مهدی حسین زاده به عنوان مشاور کارگردان، عرشیا اقبالی به عنوان دستیار کارگردان، رقیه حسن تبار به عنوان مترجم و ملیحه صحراگرد به عنوان خالق. پوستر همکاری دارند.

میلاد حسینی، نویسنده و کارگردان تئاتر، اجراهای مختلفی از جملهتقویت به خروجی“”” “فاوست”، “آذرمیخدخت” و “و … و تا اینجا بازی”قدم گذاشتن بی خورشید، فانوس های کافه خواهران خفته، شیخ عاشقان،تقویت به خروجی», «آذرمیدخت“” ارتش سوم “، اکتبر . پاریس “، صدای هزار زخم “، فورت هفت ودو داستان «خان کوه خدا هزار مسجد» منتشر کرد.

حسینی در مسابقه منتخب جشنواره نمایش عروسکی مبارک (یونیما) برای بازی «قلعه هفت وداو در سال 99 جایزه اول اولین جشنواره کتاب مصور ایران را برای این بازی کسب کرد.تقویت به خروجی” برنده جایزه برگزیده بازی در اولین جشنواره یادواره اکبر رادی (Blue hole) برای بازی “صداهای هزار زخم” طراحی شده و …